LIETUVOS PAJŪRIO KARALIENĖ - KURŠIŲ NERIJA

Dviejų dienų kelionė po Kuršių Neriją su vietiniu gidu
Prekės kodas:
Ar turime: Sandėlyje
0.00 EUR
(0.00 Lt) Kaina su PVM
Kiekis:  
Dvi dienos skirtos KURŠIŲ NERIJAI - Lietuvos pajūrio karalienei.
Dar 1809 metais Vokiečių mokslininkas, Prūsijos švietimo ministras Wilhelm von Humboldt rašė: „Kuršių nerija yra tokia savita, jog ją būtinai reikia pamatyti kaip Italiją arba Ispaniją, idant siela nestokotų nuostabaus grožio vaizdų“.
Būdingiausias ir įspūdingiausias nerijos gamtos elementas - kopos. Tačiau Kuršių nerijos unikalumo vertė slypi ne atskiruose jos gamtos komponentuose, bet nepakartojamame tų komponentų derinyje, sambūvyje bei sąveikoje.
Kuršių nerija – siauras pusiasalis su smėlio kopomis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Ši teritorija anksčiau vadinta Kopomis, Randavomis, Pajūriais, o Žemaičiuose ji daugiausia buvo žinoma kaip Užmaris. Kuršių nerijos gamta labai trapi, reikalaujanti nuolatinio dėmesio.
Kuršių nerijos tarptautiniai pripažinimai tai UNESCO ir Mėlynieji paplūdimiai.
Kuršių nerijos (neria curoniensis) vardo kilmė siejama su kuršiais - vakarų baltų gentimi, kuri gyveno dabartinės Latvijos pajūryje ir toliau į pietus siekė Klaipėdos apylinkes. Žmogus atrado šią žemę tinkamą apsigyventi jau Akmens amžiuje (IV tūkstantmetis pr. Kr.). Maždaug tuo metu jūros ardomas Sembos pusiasalis išlaisvino gintaringą sluoksnį ir nuo tada šis nuostabus mineralas tapo svarbiu nerijos gyventojų buities ir puošybos elementu. Apie visa tai ir dar daugiau... keliaukite su mumis ir viską patys pamatysite...

I diena: atvykimas į Kuršių Neriją. 11 val. prasideda ekskursija nuo Klaipėdos perkėlos.

Klaipėdos antroji perkėla – Juodkrantė – Pervalka- Preila- Nida ir atgal (apie 100 km)
Vietinis gidas pasitinka perkėloje, Klaipėdos pusėje prie kasų.
 1. Visos kelionės metu gidas supažindina su Mažosios Lietuvos regiono ypatybėmis, istorija, kultūrine aplinka, ekologinę katastrofą, ištikusią kuršių neriją XVII-XVIIIa. , išgyvenimo teritorijoje sąlygomis, bei apsodinimo epopėja, europinio pašto kelio istorija, XX a. Įvykiais ir nūdiena. (ši informaciją gidas pateikia autobuse kelionės metu).
 2. Objektai, kuriuos siūlome aplankyti kelionės metu  (jų sąrašą koreguoja kelionės operatorius ir oro sąlygos, bei kt.)
  1. Apsauginė kopa ( jei įmanoma privažiuoti),
  2. Neringos postas ,II pasaulinio karo realijos ties paminklu tarybiniams kariams
  3. Meilės slėnis (neišlipant)
 3. Juodkrantė
  1. Gintaro įlanka (gintaro kasybos įmonės istorija, griekų liepa, kolonijos gyvenimas ir jo įtaka kurorto vystymuisi, ugnies skulptūros).
  2. Juodkrantės gyvenvietės ir XIX pab.  –XX a. pr.šimtametė buvusio elitinio Europos kurorto istorija. (galimas pasivaikščiojimas po dalį vilų rajono, arba Liudviko Rėzos kultūros centro istorinės ekspozicijos lankymas (mokama, kaina 1 Eur).
  3. Juodkrant4s krantinė( neišlipant)
  4. Raganų kalnas (aplankant arba neišlipant);
  5. Juodkrantės evangelikų – liuteronų bažnyčia  (neišlipant)
  6. Kormoranų kolonija (aplankant arba neišlipant)
 4. Naglių gamtos rezervatas (Mirusios kopos, Kuršių nerijos reljefas, flora, fauna). Aplankome arba stebime pro proskynų „langus“ miške. Sezono metu mirusių kopų lankymas rezervate mokamas (2 Eur./suaugusiems).
 5. Pervalka. Istorija ir įdomybės. Žirgų rago švyturys, paminklas M. L. Rėzai. Gidas pasakoja apie šiuos objektus bei užpustytą karvaičių  kaimą. Sezono metu šiuos objektus galima pamatyti iš arčiau, yra vieta suvalgyti užkandžius, žuvies degustacija kavinėje.
 6. Preila. Gyvenvietės trumpa istorija (neišlipant), galimybė išeiti prie Baltijos jūros. Vecekrugo kopa – aukščiausia KN taškas, pasakojimas neišlipant, lankytinas sezono metu
 7. Nida. . Gyvenvietės istorija trumpai. Siūlomi aplankyti objektai Nidoje.
  1. Parnidžio kopa: paminklas J.P. Sartrui, saulės laikrodis, lankomiausia KN panorama, Mirties slėnis, Sklandymo mokykla, vaizdai į Nidos švyturį, tylos slėnį ir Nidą.
  2. Nidos katalikų bažnyčia.
  3. Pasivaikščiojimas po Nidos gyvenvietę ir laisvas laikas grupei (renginio lankymas  ir pietūs). Pasivaikščiojimo po Nidą metu gidas pasakoja apie žvejų gyvenimą, jų būstų ypatybes, vėtrunges, kurėnus, žvejybos verslą, uostą, varnų gaudymą, senosios žvejybos ypatumus (bumbinimas),Neringos heraldija, paminklas V. Kernagiui ir kt.
  4. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia ir etnografinės kapinės (kryžiai, krikštai, žymesni kapai).
  5. Bliodės viešbutis ir Knaufo namas(trumpa Nidos dailininkų kolonijos istorija) ir Tomo mano namelis (itališkas vaizdelis, gidas pasakoja apie Tomą Maną Nidoje)
Kelionės link perkėlos metu gidas pasakoja apie žymias asmenybes, vienaip ar kitaip susįjusias su Kuršių nerija: Petras I, Nikolajus I, Prūsijos karališka šeima,ypač  karalienė Luizė, Didro, Bismarkas, broliai Humboltai, Ernstas Berbomas, L.Rėza, Ž. P. Sartras ir S. Bovuar, Giunteris Grasas, Adalbertas Becenbergeris, dailininkai, Kuvertai, E. Jonušas, A. Zaviša, A. Kosyginas,S. Mikelis,M. Bekeris, E. Štelmacheris, dabarties svečiai.  Kelionės metu pasakojama apie Kuršių neriją kaip UNESCO  teritoriją, nacionalinį parką, bei gyvenimo ir poilsio Nerijoje ypatumus. Pasakojimų ir lankytinų vietų laiką irapimtis grupės vadovas ir gidas koreaguoja pagal aplinkybes.  Grupė gali pasirinkti kurias lankytinas vietas pristatyti plačiau, o kurias tik paminėti. Sezono metu yra galimybė aplankyti paplūdimius visose Kuršių nerijos gyvenvietėse ir Smiltynėje.

Ekskursijos trukmė apie 8 val. Po ekskursijos 2 val. laisvas laikas, vėliau vykstame į viešbutį, apgyvendinimas, poilsis.

II diena: 11.00 val. prasideda ekskursija prie Klaipėdos perkėlos. Vykstame lankyti Smiltynę, Etnografinę žvejo sodybą, Jūrų muziejų ir delfinariumą.

Pusryčiai. 10.30 val. Vykstame į ekskursiją.
Išgirsite Smiltynės  gyvenvietės istoriją. Lankysimės Pajūrio žvejo etnografinėje sodyboje,  Jūrų muziejuje ir delfinariume.
Vakare, apie 18.00 išvykstame namo.

Ekskursijos vedamos lietuvių, rusų, anglų kalbomis.

KELIONĖS DATA: derinama individualiai
KELIONĖS KAINA ASMENIUI: skaičiuojama individualiai
 
Į kainą įskaičiuota:
 • kelionė turistinės klasės autobusu, mikroautobusu ar lengvuoju automobiliu, priklausomai nuo grupės keleivių skaičiaus.
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • gido paslaugos Kuršių Nerijos ekskursijų metu, lankytinuose objektuose,
 • ekskursinė programa, 
 • nakvynė viešbutyje su pusryčiais, (viešbutį galite išsirinkti patys, pagal pageidavimus)
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • degalų mokestis, kelių mokesčiai, keltas.

  Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • lankomi mokami (*) objektai ekskursinių programų metu. Asmeniui turėti apie 20.00 EUR,
 • arbatpinigiai, maitinimasis per pietus, vakarienes, viešasis transportas miestuose ar taksi paslaugos, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos:
 • visos grupės išvykimas iš bet kurio Lietuvos miesto,
 • ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis,
 • kelionės vadovas ekskursijų mokamuose lankytinuose objektuose, bažnyčiose ir kt. muziejuose neveda,
 • kelionė gali būti pritaikyta visai riboto judrumo asmenų grupei.

Atmintinė keliautojui
Mes jums patariame į kelionę pasiimti:
 • Pledą, pagalvėlę, jei yra numatyta nakvynė autobuse.;
 • drabužius pagal kelionės sezoną. Vasarą drabužiai turėtų būti lengvi, avalynė patogi ir lengva. Į bažnyčias su šortais ir apnuogintais pečiais neįleidžiama. Patartina turėti šiltą megztinį ar striukę;
 • vykstant į keliones, kurių metu bus išvykos į žygius ar plaukimas su jachta, kateriu: avalynė turėtų būti speciali, patogi ir lengva, į žygius patartina storesniu padu, o į jachtas, katerius baltu ir neslidžiu padu. Tiek gamtoje žygiuose, tiek jūroje dažnai keičiasi oro sąlygos, kartais lyja, sninga, būna vėjuota - tad reikia turėti šiltesnius drabužius, striukę, patartina turėti ir pirštines bei kepuraitę;
 • šiltu sezono metu: rankšluostį, patiesalą, maudymosi aprangą, basutes pliažui, akinius nuo saulės, galvos apdangalą;
 • peilį, siūlų, adatą, žirklutes;
 • kelionei skirtų stalo įrankių, puodelį (autobuse bus karšto geriamo vandens, arbatos ir kavos);
 • maisto greitai negendančio: karštu vandeniu užpilamos sriubos, duona, konservai, mėsos produktus pasiimti greitai negendančius arba suvartoti kelionės pradžioje. Maisto produktus patartina vynioti į popierių, foliją, duona – maišelyje;
 • fotoaparatą, kamerą ir jiems reikalingas apsaugas nuo vandens, lietaus ar dūžių;
 • higienos reikmenis: muilą, dantų pastą ir šepetėlį, šampūną, kremą nuo saulės ir kt.;
 • būtiniausių medikamentų: nuo savų ligų, dėl kurių gali kilti nepatogumų kelionės metu; nuo skausmo, peršalimo, jūros ligos (ja sergama ne tik jūroje, bet ir važiuojant per serpentinų kalnus), virškinimo sutrikimų ir kt.;
 • Patartina turėti eurų mažesnės vertės banknotais bei smulkių pinigų (tualetui, gėrimams ir kt.);
 • kreditinėmis kortelėmis galima atsiskaityti ne visose vietose. Kai kuriems mokamiems objektams reikia turėti grynų pinigų.
Dvi dienos skirtos KURŠIŲ NERIJAI - Lietuvos pajūrio karalienei.
Dar 1809 metais Vokiečių mokslininkas, Prūsijos švietimo ministras Wilhelm von Humboldt rašė: „Kuršių nerija yra tokia savita, jog ją būtinai reikia pamatyti kaip Italiją arba Ispaniją, idant siela nestokotų nuostabaus grožio vaizdų“.
Būdingiausias ir įspūdingiausias nerijos gamtos elementas - kopos. Tačiau Kuršių nerijos unikalumo vertė slypi ne atskiruose jos gamtos komponentuose, bet nepakartojamame tų komponentų derinyje, sambūvyje bei sąveikoje.
Kuršių nerija – siauras pusiasalis su smėlio kopomis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Ši teritorija anksčiau vadinta Kopomis, Randavomis, Pajūriais, o Žemaičiuose ji daugiausia buvo žinoma kaip Užmaris. Kuršių nerijos gamta labai trapi, reikalaujanti nuolatinio dėmesio.
Kuršių nerijos tarptautiniai pripažinimai tai UNESCO ir Mėlynieji paplūdimiai.
Kuršių nerijos (neria curoniensis) vardo kilmė siejama su kuršiais - vakarų baltų gentimi, kuri gyveno dabartinės Latvijos pajūryje ir toliau į pietus siekė Klaipėdos apylinkes. Žmogus atrado šią žemę tinkamą apsigyventi jau Akmens amžiuje (IV tūkstantmetis pr. Kr.). Maždaug tuo metu jūros ardomas Sembos pusiasalis išlaisvino gintaringą sluoksnį ir nuo tada šis nuostabus mineralas tapo svarbiu nerijos gyventojų buities ir puošybos elementu. Apie visa tai ir dar daugiau... keliaukite su mumis ir viską patys pamatysite...

I diena: atvykimas į Kuršių Neriją. 11 val. prasideda ekskursija nuo Klaipėdos perkėlos.

Klaipėdos antroji perkėla – Juodkrantė – Pervalka- Preila- Nida ir atgal (apie 100 km)
Vietinis gidas pasitinka perkėloje, Klaipėdos pusėje prie kasų.
 1. Visos kelionės metu gidas supažindina su Mažosios Lietuvos regiono ypatybėmis, istorija, kultūrine aplinka, ekologinę katastrofą, ištikusią kuršių neriją XVII-XVIIIa. , išgyvenimo teritorijoje sąlygomis, bei apsodinimo epopėja, europinio pašto kelio istorija, XX a. Įvykiais ir nūdiena. (ši informaciją gidas pateikia autobuse kelionės metu).
 2. Objektai, kuriuos siūlome aplankyti kelionės metu  (jų sąrašą koreguoja kelionės operatorius ir oro sąlygos, bei kt.)
  1. Apsauginė kopa ( jei įmanoma privažiuoti),
  2. Neringos postas ,II pasaulinio karo realijos ties paminklu tarybiniams kariams
  3. Meilės slėnis (neišlipant)
 3. Juodkrantė
  1. Gintaro įlanka (gintaro kasybos įmonės istorija, griekų liepa, kolonijos gyvenimas ir jo įtaka kurorto vystymuisi, ugnies skulptūros).
  2. Juodkrantės gyvenvietės ir XIX pab.  –XX a. pr.šimtametė buvusio elitinio Europos kurorto istorija. (galimas pasivaikščiojimas po dalį vilų rajono, arba Liudviko Rėzos kultūros centro istorinės ekspozicijos lankymas (mokama, kaina 1 Eur).
  3. Juodkrant4s krantinė( neišlipant)
  4. Raganų kalnas (aplankant arba neišlipant);
  5. Juodkrantės evangelikų – liuteronų bažnyčia  (neišlipant)
  6. Kormoranų kolonija (aplankant arba neišlipant)
 4. Naglių gamtos rezervatas (Mirusios kopos, Kuršių nerijos reljefas, flora, fauna). Aplankome arba stebime pro proskynų „langus“ miške. Sezono metu mirusių kopų lankymas rezervate mokamas (2 Eur./suaugusiems).
 5. Pervalka. Istorija ir įdomybės. Žirgų rago švyturys, paminklas M. L. Rėzai. Gidas pasakoja apie šiuos objektus bei užpustytą karvaičių  kaimą. Sezono metu šiuos objektus galima pamatyti iš arčiau, yra vieta suvalgyti užkandžius, žuvies degustacija kavinėje.
 6. Preila. Gyvenvietės trumpa istorija (neišlipant), galimybė išeiti prie Baltijos jūros. Vecekrugo kopa – aukščiausia KN taškas, pasakojimas neišlipant, lankytinas sezono metu
 7. Nida. . Gyvenvietės istorija trumpai. Siūlomi aplankyti objektai Nidoje.
  1. Parnidžio kopa: paminklas J.P. Sartrui, saulės laikrodis, lankomiausia KN panorama, Mirties slėnis, Sklandymo mokykla, vaizdai į Nidos švyturį, tylos slėnį ir Nidą.
  2. Nidos katalikų bažnyčia.
  3. Pasivaikščiojimas po Nidos gyvenvietę ir laisvas laikas grupei (renginio lankymas  ir pietūs). Pasivaikščiojimo po Nidą metu gidas pasakoja apie žvejų gyvenimą, jų būstų ypatybes, vėtrunges, kurėnus, žvejybos verslą, uostą, varnų gaudymą, senosios žvejybos ypatumus (bumbinimas),Neringos heraldija, paminklas V. Kernagiui ir kt.
  4. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia ir etnografinės kapinės (kryžiai, krikštai, žymesni kapai).
  5. Bliodės viešbutis ir Knaufo namas(trumpa Nidos dailininkų kolonijos istorija) ir Tomo mano namelis (itališkas vaizdelis, gidas pasakoja apie Tomą Maną Nidoje)
Kelionės link perkėlos metu gidas pasakoja apie žymias asmenybes, vienaip ar kitaip susįjusias su Kuršių nerija: Petras I, Nikolajus I, Prūsijos karališka šeima,ypač  karalienė Luizė, Didro, Bismarkas, broliai Humboltai, Ernstas Berbomas, L.Rėza, Ž. P. Sartras ir S. Bovuar, Giunteris Grasas, Adalbertas Becenbergeris, dailininkai, Kuvertai, E. Jonušas, A. Zaviša, A. Kosyginas,S. Mikelis,M. Bekeris, E. Štelmacheris, dabarties svečiai.  Kelionės metu pasakojama apie Kuršių neriją kaip UNESCO  teritoriją, nacionalinį parką, bei gyvenimo ir poilsio Nerijoje ypatumus. Pasakojimų ir lankytinų vietų laiką irapimtis grupės vadovas ir gidas koreaguoja pagal aplinkybes.  Grupė gali pasirinkti kurias lankytinas vietas pristatyti plačiau, o kurias tik paminėti. Sezono metu yra galimybė aplankyti paplūdimius visose Kuršių nerijos gyvenvietėse ir Smiltynėje.

Ekskursijos trukmė apie 8 val. Po ekskursijos 2 val. laisvas laikas, vėliau vykstame į viešbutį, apgyvendinimas, poilsis.

II diena: 11.00 val. prasideda ekskursija prie Klaipėdos perkėlos. Vykstame lankyti Smiltynę, Etnografinę žvejo sodybą, Jūrų muziejų ir delfinariumą.

Pusryčiai. 10.30 val. Vykstame į ekskursiją.
Išgirsite Smiltynės  gyvenvietės istoriją. Lankysimės Pajūrio žvejo etnografinėje sodyboje,  Jūrų muziejuje ir delfinariume.
Vakare, apie 18.00 išvykstame namo.

Ekskursijos vedamos lietuvių, rusų, anglų kalbomis.

KELIONĖS DATA: derinama individualiai
KELIONĖS KAINA ASMENIUI: skaičiuojama individualiai
 
Į kainą įskaičiuota:
 • kelionė turistinės klasės autobusu, mikroautobusu ar lengvuoju automobiliu, priklausomai nuo grupės keleivių skaičiaus.
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • gido paslaugos Kuršių Nerijos ekskursijų metu, lankytinuose objektuose,
 • ekskursinė programa, 
 • nakvynė viešbutyje su pusryčiais, (viešbutį galite išsirinkti patys, pagal pageidavimus)
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • degalų mokestis, kelių mokesčiai, keltas.

  Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • lankomi mokami (*) objektai ekskursinių programų metu. Asmeniui turėti apie 20.00 EUR,
 • arbatpinigiai, maitinimasis per pietus, vakarienes, viešasis transportas miestuose ar taksi paslaugos, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos:
 • visos grupės išvykimas iš bet kurio Lietuvos miesto,
 • ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis,
 • kelionės vadovas ekskursijų mokamuose lankytinuose objektuose, bažnyčiose ir kt. muziejuose neveda,
 • kelionė gali būti pritaikyta visai riboto judrumo asmenų grupei.

Atmintinė keliautojui
Mes jums patariame į kelionę pasiimti:
 • Pledą, pagalvėlę, jei yra numatyta nakvynė autobuse.;
 • drabužius pagal kelionės sezoną. Vasarą drabužiai turėtų būti lengvi, avalynė patogi ir lengva. Į bažnyčias su šortais ir apnuogintais pečiais neįleidžiama. Patartina turėti šiltą megztinį ar striukę;
 • vykstant į keliones, kurių metu bus išvykos į žygius ar plaukimas su jachta, kateriu: avalynė turėtų būti speciali, patogi ir lengva, į žygius patartina storesniu padu, o į jachtas, katerius baltu ir neslidžiu padu. Tiek gamtoje žygiuose, tiek jūroje dažnai keičiasi oro sąlygos, kartais lyja, sninga, būna vėjuota - tad reikia turėti šiltesnius drabužius, striukę, patartina turėti ir pirštines bei kepuraitę;
 • šiltu sezono metu: rankšluostį, patiesalą, maudymosi aprangą, basutes pliažui, akinius nuo saulės, galvos apdangalą;
 • peilį, siūlų, adatą, žirklutes;
 • kelionei skirtų stalo įrankių, puodelį (autobuse bus karšto geriamo vandens, arbatos ir kavos);
 • maisto greitai negendančio: karštu vandeniu užpilamos sriubos, duona, konservai, mėsos produktus pasiimti greitai negendančius arba suvartoti kelionės pradžioje. Maisto produktus patartina vynioti į popierių, foliją, duona – maišelyje;
 • fotoaparatą, kamerą ir jiems reikalingas apsaugas nuo vandens, lietaus ar dūžių;
 • higienos reikmenis: muilą, dantų pastą ir šepetėlį, šampūną, kremą nuo saulės ir kt.;
 • būtiniausių medikamentų: nuo savų ligų, dėl kurių gali kilti nepatogumų kelionės metu; nuo skausmo, peršalimo, jūros ligos (ja sergama ne tik jūroje, bet ir važiuojant per serpentinų kalnus), virškinimo sutrikimų ir kt.;
 • Patartina turėti eurų mažesnės vertės banknotais bei smulkių pinigų (tualetui, gėrimams ir kt.);
 • kreditinėmis kortelėmis galima atsiskaityti ne visose vietose. Kai kuriems mokamiems objektams reikia turėti grynų pinigų.
Dvi dienos skirtos KURŠIŲ NERIJAI - Lietuvos pajūrio karalienei.
Dar 1809 metais Vokiečių mokslininkas, Prūsijos švietimo ministras Wilhelm von Humboldt rašė: „Kuršių nerija yra tokia savita, jog ją būtinai reikia pamatyti kaip Italiją arba Ispaniją, idant siela nestokotų nuostabaus grožio vaizdų“.
Būdingiausias ir įspūdingiausias nerijos gamtos elementas - kopos. Tačiau Kuršių nerijos unikalumo vertė slypi ne atskiruose jos gamtos komponentuose, bet nepakartojamame tų komponentų derinyje, sambūvyje bei sąveikoje.
Kuršių nerija – siauras pusiasalis su smėlio kopomis, skiriantis Kuršių marias nuo Baltijos jūros. Ši teritorija anksčiau vadinta Kopomis, Randavomis, Pajūriais, o Žemaičiuose ji daugiausia buvo žinoma kaip Užmaris. Kuršių nerijos gamta labai trapi, reikalaujanti nuolatinio dėmesio.
Kuršių nerijos tarptautiniai pripažinimai tai UNESCO ir Mėlynieji paplūdimiai.
Kuršių nerijos (neria curoniensis) vardo kilmė siejama su kuršiais - vakarų baltų gentimi, kuri gyveno dabartinės Latvijos pajūryje ir toliau į pietus siekė Klaipėdos apylinkes. Žmogus atrado šią žemę tinkamą apsigyventi jau Akmens amžiuje (IV tūkstantmetis pr. Kr.). Maždaug tuo metu jūros ardomas Sembos pusiasalis išlaisvino gintaringą sluoksnį ir nuo tada šis nuostabus mineralas tapo svarbiu nerijos gyventojų buities ir puošybos elementu. Apie visa tai ir dar daugiau... keliaukite su mumis ir viską patys pamatysite...

I diena: atvykimas į Kuršių Neriją. 11 val. prasideda ekskursija nuo Klaipėdos perkėlos.

Klaipėdos antroji perkėla – Juodkrantė – Pervalka- Preila- Nida ir atgal (apie 100 km)
Vietinis gidas pasitinka perkėloje, Klaipėdos pusėje prie kasų.
 1. Visos kelionės metu gidas supažindina su Mažosios Lietuvos regiono ypatybėmis, istorija, kultūrine aplinka, ekologinę katastrofą, ištikusią kuršių neriją XVII-XVIIIa. , išgyvenimo teritorijoje sąlygomis, bei apsodinimo epopėja, europinio pašto kelio istorija, XX a. Įvykiais ir nūdiena. (ši informaciją gidas pateikia autobuse kelionės metu).
 2. Objektai, kuriuos siūlome aplankyti kelionės metu  (jų sąrašą koreguoja kelionės operatorius ir oro sąlygos, bei kt.)
  1. Apsauginė kopa ( jei įmanoma privažiuoti),
  2. Neringos postas ,II pasaulinio karo realijos ties paminklu tarybiniams kariams
  3. Meilės slėnis (neišlipant)
 3. Juodkrantė
  1. Gintaro įlanka (gintaro kasybos įmonės istorija, griekų liepa, kolonijos gyvenimas ir jo įtaka kurorto vystymuisi, ugnies skulptūros).
  2. Juodkrantės gyvenvietės ir XIX pab.  –XX a. pr.šimtametė buvusio elitinio Europos kurorto istorija. (galimas pasivaikščiojimas po dalį vilų rajono, arba Liudviko Rėzos kultūros centro istorinės ekspozicijos lankymas (mokama, kaina 1 Eur).
  3. Juodkrant4s krantinė( neišlipant)
  4. Raganų kalnas (aplankant arba neišlipant);
  5. Juodkrantės evangelikų – liuteronų bažnyčia  (neišlipant)
  6. Kormoranų kolonija (aplankant arba neišlipant)
 4. Naglių gamtos rezervatas (Mirusios kopos, Kuršių nerijos reljefas, flora, fauna). Aplankome arba stebime pro proskynų „langus“ miške. Sezono metu mirusių kopų lankymas rezervate mokamas (2 Eur./suaugusiems).
 5. Pervalka. Istorija ir įdomybės. Žirgų rago švyturys, paminklas M. L. Rėzai. Gidas pasakoja apie šiuos objektus bei užpustytą karvaičių  kaimą. Sezono metu šiuos objektus galima pamatyti iš arčiau, yra vieta suvalgyti užkandžius, žuvies degustacija kavinėje.
 6. Preila. Gyvenvietės trumpa istorija (neišlipant), galimybė išeiti prie Baltijos jūros. Vecekrugo kopa – aukščiausia KN taškas, pasakojimas neišlipant, lankytinas sezono metu
 7. Nida. . Gyvenvietės istorija trumpai. Siūlomi aplankyti objektai Nidoje.
  1. Parnidžio kopa: paminklas J.P. Sartrui, saulės laikrodis, lankomiausia KN panorama, Mirties slėnis, Sklandymo mokykla, vaizdai į Nidos švyturį, tylos slėnį ir Nidą.
  2. Nidos katalikų bažnyčia.
  3. Pasivaikščiojimas po Nidos gyvenvietę ir laisvas laikas grupei (renginio lankymas  ir pietūs). Pasivaikščiojimo po Nidą metu gidas pasakoja apie žvejų gyvenimą, jų būstų ypatybes, vėtrunges, kurėnus, žvejybos verslą, uostą, varnų gaudymą, senosios žvejybos ypatumus (bumbinimas),Neringos heraldija, paminklas V. Kernagiui ir kt.
  4. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia ir etnografinės kapinės (kryžiai, krikštai, žymesni kapai).
  5. Bliodės viešbutis ir Knaufo namas(trumpa Nidos dailininkų kolonijos istorija) ir Tomo mano namelis (itališkas vaizdelis, gidas pasakoja apie Tomą Maną Nidoje)
Kelionės link perkėlos metu gidas pasakoja apie žymias asmenybes, vienaip ar kitaip susįjusias su Kuršių nerija: Petras I, Nikolajus I, Prūsijos karališka šeima,ypač  karalienė Luizė, Didro, Bismarkas, broliai Humboltai, Ernstas Berbomas, L.Rėza, Ž. P. Sartras ir S. Bovuar, Giunteris Grasas, Adalbertas Becenbergeris, dailininkai, Kuvertai, E. Jonušas, A. Zaviša, A. Kosyginas,S. Mikelis,M. Bekeris, E. Štelmacheris, dabarties svečiai.  Kelionės metu pasakojama apie Kuršių neriją kaip UNESCO  teritoriją, nacionalinį parką, bei gyvenimo ir poilsio Nerijoje ypatumus. Pasakojimų ir lankytinų vietų laiką irapimtis grupės vadovas ir gidas koreaguoja pagal aplinkybes.  Grupė gali pasirinkti kurias lankytinas vietas pristatyti plačiau, o kurias tik paminėti. Sezono metu yra galimybė aplankyti paplūdimius visose Kuršių nerijos gyvenvietėse ir Smiltynėje.

Ekskursijos trukmė apie 8 val. Po ekskursijos 2 val. laisvas laikas, vėliau vykstame į viešbutį, apgyvendinimas, poilsis.

II diena: 11.00 val. prasideda ekskursija prie Klaipėdos perkėlos. Vykstame lankyti Smiltynę, Etnografinę žvejo sodybą, Jūrų muziejų ir delfinariumą.

Pusryčiai. 10.30 val. Vykstame į ekskursiją.
Išgirsite Smiltynės  gyvenvietės istoriją. Lankysimės Pajūrio žvejo etnografinėje sodyboje,  Jūrų muziejuje ir delfinariume.
Vakare, apie 18.00 išvykstame namo.

Ekskursijos vedamos lietuvių, rusų, anglų kalbomis.

KELIONĖS DATA: derinama individualiai
KELIONĖS KAINA ASMENIUI: skaičiuojama individualiai
 
Į kainą įskaičiuota:
 • kelionė turistinės klasės autobusu, mikroautobusu ar lengvuoju automobiliu, priklausomai nuo grupės keleivių skaičiaus.
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • gido paslaugos Kuršių Nerijos ekskursijų metu, lankytinuose objektuose,
 • ekskursinė programa, 
 • nakvynė viešbutyje su pusryčiais, (viešbutį galite išsirinkti patys, pagal pageidavimus)
 • kelionės dokumentų sutvarkymas,
 • degalų mokestis, kelių mokesčiai, keltas.

  Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • lankomi mokami (*) objektai ekskursinių programų metu. Asmeniui turėti apie 20.00 EUR,
 • arbatpinigiai, maitinimasis per pietus, vakarienes, viešasis transportas miestuose ar taksi paslaugos, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.

  Pastabos:
 • visos grupės išvykimas iš bet kurio Lietuvos miesto,
 • ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis,
 • kelionės vadovas ekskursijų mokamuose lankytinuose objektuose, bažnyčiose ir kt. muziejuose neveda,
 • kelionė gali būti pritaikyta visai riboto judrumo asmenų grupei.

Atmintinė keliautojui
Mes jums patariame į kelionę pasiimti:
 • Pledą, pagalvėlę, jei yra numatyta nakvynė autobuse.;
 • drabužius pagal kelionės sezoną. Vasarą drabužiai turėtų būti lengvi, avalynė patogi ir lengva. Į bažnyčias su šortais ir apnuogintais pečiais neįleidžiama. Patartina turėti šiltą megztinį ar striukę;
 • vykstant į keliones, kurių metu bus išvykos į žygius ar plaukimas su jachta, kateriu: avalynė turėtų būti speciali, patogi ir lengva, į žygius patartina storesniu padu, o į jachtas, katerius baltu ir neslidžiu padu. Tiek gamtoje žygiuose, tiek jūroje dažnai keičiasi oro sąlygos, kartais lyja, sninga, būna vėjuota - tad reikia turėti šiltesnius drabužius, striukę, patartina turėti ir pirštines bei kepuraitę;
 • šiltu sezono metu: rankšluostį, patiesalą, maudymosi aprangą, basutes pliažui, akinius nuo saulės, galvos apdangalą;
 • peilį, siūlų, adatą, žirklutes;
 • kelionei skirtų stalo įrankių, puodelį (autobuse bus karšto geriamo vandens, arbatos ir kavos);
 • maisto greitai negendančio: karštu vandeniu užpilamos sriubos, duona, konservai, mėsos produktus pasiimti greitai negendančius arba suvartoti kelionės pradžioje. Maisto produktus patartina vynioti į popierių, foliją, duona – maišelyje;
 • fotoaparatą, kamerą ir jiems reikalingas apsaugas nuo vandens, lietaus ar dūžių;
 • higienos reikmenis: muilą, dantų pastą ir šepetėlį, šampūną, kremą nuo saulės ir kt.;
 • būtiniausių medikamentų: nuo savų ligų, dėl kurių gali kilti nepatogumų kelionės metu; nuo skausmo, peršalimo, jūros ligos (ja sergama ne tik jūroje, bet ir važiuojant per serpentinų kalnus), virškinimo sutrikimų ir kt.;
 • Patartina turėti eurų mažesnės vertės banknotais bei smulkių pinigų (tualetui, gėrimams ir kt.);
 • kreditinėmis kortelėmis galima atsiskaityti ne visose vietose. Kai kuriems mokamiems objektams reikia turėti grynų pinigų.
Atgal
Mūsų partneriai