KELIAUJANTI VAIKŲ STOVYKLA "PAŽINK SAVO TĖVYNĘ"! SKIRTA BIRŠTONUI IR PRIENAMS

PRIENŲ IR BIRŠTONO MIESTAM
Prekės kodas:
Ar turime: Sandėlyje
0.00 EUR
(0.00 Lt) Kaina su PVM
Kiekis:  
KELIAUJANTI DIENOS VAIKŲ STOVYKLA!
PAŽINK SAVO TĖVYNĘ!
Keliaujanti dienos etnokultūrinė stovykla vaikams, skirta susipažinti su Lietuvos kraštu!
Mažieji bus tikrais keliautojais - ekskursijų dalyviais!
Stovyklos tikslas: kiekvienam pas mus stovyklaujančiam padėti atrasti naujas, įdomias Lietuvos vietas, geriau pažinti mūsų kraštą ir jo istoriją, susipažinti su Lietuvos etnokultūra, pamatyti gražiausias Lietuvos vietas. Norime, kad kuo daugiau vaikų keliones po Lietuvą atrastų kaip įdomų laisvalaikio praleidimo būdą, o vėliau jomis paįvairintų savo atostogas, savaitgalius ar net ilgesnius vasaros vakarus. Norime, kad mažieji pamiltų keliauti ir ta meile vėliau dalintųsi su savo šeimos nariais.
Keliaujančioje stovykloje „Pažink savo Gimtinę!“  susipažinsime su Lietuvos miestais, kaimais, įdomiomis apylinkėmis, pažinsime Lietuvos lygumas, upes ir ežerus, nuo seno stūksančius piliakalnius ir pažintinius takus. Prisiliesime prie Lietuvos etnokultūros – krašto pažinimo, papročių, apeigų, architektūros bei tradicinio maisto. Kasdien jūsų lauks įdomios edukacijos, degustacijos, žygiai, ekskursijos ir dar daug kitokios įdomios veiklos! 

Stovykla skirta vaikams nuo 7 iki 13 m. (išimtinais atvejais gali būti ir vyresni ir jaunesni)
Dviejų skirtingų programų pamainos. Viena pamaina trunka 5 darbo dienas – nuo pirmadienio iki penktadienio!

Keliaujanti stovykla organizuojama atsižvelgiant į visus tuo metu galiojančius Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, susijusius su COVID-19.

Keliaujanti vaikų stovykla fiksuojama ir aprašoma  Facebook puslapyje „Keliaujanti vaikų stovykla“.

KAUNO KELIAUJANČIOS STOVYKLOS KASDIENĖ IŠVYKIMO IR PARVYKIMO VIETA:
Prienų Kultūros centras.  Adresas: Vytauto g. 35

STOVYKLOS KASDIENIS LAIKAS:
7.30  - 8.00 renkasi vaikai     8.00 – išvykimas
18.00 grįžtame į Prienus       iki  18.30 pasiimti vaikus

STOVYKLOS KAINA:
Vienos pamainos stovyklos kaina vienam vaikui - 200 EUR  (viena pamaina trunkanti penkias darbo dienas)
Vedant du ar daugiau vienos šeimos vaikus, taikoma 10 procentų nuolaida.
Vedant vaiką į dvi stovyklos pamainas, kuriose yra skirtingi keliavimo maršrutai (trunka dešimt darbo dienų), taikoma 10 procentų nuolaida.
 
REGISTRACIJA Į KELIAUJANČIĄ STOVYKLĄ:
TEL.:   +37063006007 ,    +37069871808,   +37069886956                     

KELIAUJANČIOS STOVYKLOS DATOS:

PIRMA PAMAINA NUO LIEPOS 13 DIENOS.              07 13 – 07 17
ANTRA PAMAINA NUO LIEPOS 20 DIENOS.             07 20 – 07 24
*********
PIRMA PAMAINA NUO LIEPOS 27 DIENOS.              07 27 – 07 31
ANTRA PAMAINA NUO RUGPJŪČIO 3 DIENOS        08 03 – 08 07
*********
 
IŠSAMI KELIAUJANČIOS STOVYKLOS DVIEJŲ PAMAINŲ (10 DIENŲ) PROGRAMA:
(stovyklos metu išvykstamosios ekskursijos gali keistis dienomis, dėl nenumatytų aplinkybių)
 
PIRMA PAMAINA
 
1 diena. PRIENAI – BIRŠTONAS
Ekskursija po Tautodailininkų dirbtuves.
Edukacinė programa „Prakalbink medį“ – susipažins su drožėju amatu, patys gamins medinius kubelius, mokinsis drožėjo amato.
Edukacinė programa „Aš muiliukas, ne torčiukas“ – susipažins su muilo istorija ir gamins savo muiliukus.
Pietūs
Žygis į Velniabliūdžio pelkę. Pažintis su pelke ir jos augalais.
Birštonas. Aukščiausio Lietuvos bokšto lankymas.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
2 diena. KERNAVĖ
Ekskursija Kernavės archeologijos muziejuje
Edukacija „Archeologija nuo tyrimo iki ekperimento“ – Sužinosime, kad svarbiausi tolimos praeities liūdininkai yra žmogaus naudoti daiktai ir kiti jo veiklos pėdsakai, kuriuos suranda archeologai, o archeologija - svarbiausias priešistorės pažinimo šaltinis. Trumpai apžvelgsime pagrindines archeologinio darbo pakopas. „Archeologinėje perkasoje“ ieškosime praeities dirbinių, mokysimės juos įvardinti, datuoti ir, žinoma, eksperimentuosime.
Edukacija „Viru viru košę“ – Keliausime į tolimą praeitį – kai puodų dar nebuvo... Susipažinsime su archeologinių tyrimų rezultatų pagrindu atkurta akmens amžiaus stovyklaviete, darbo įrankiais ir jų kaita, verslais ir gyvenimo būdu. Sužinosime, kada ir kodėl reikėjo nulipdyti pirmąjį puodą, o po to - puodus lipdysime patys!
Pietūs
Kernavės piliakalnių lankymas.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
3 diena. PANEMUNĖS KELIAIS
Ekskursija - Veliuonos piliakalnių komplekso lankymas
Ekskursija – Panemunės pilis
Edukacija pilyje „Lobio paieškos“ – ieškosite paslėpto lobio Panemunės pilyje.
Pietūs
Edukacija “Medaus slėnis” - susipažinsite su informacija apie medų ir bitutes.
Panemunės regioninio parko lankytojų centro lankymas Šilinėje.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
4 diena. AUKŠTADVARIO REGIONINIO PARKO VERTYBIŲ LANKYMAS
Ekskursija - Aukštadvario piliakalnis, Velnio duobė, Strėvos įduba, Kartuvių kalnas.
Pietūs
Žygis gamtos taku – susipažįstame su miško vertybėmis
Pavakariai. Grįžimas namo
 
5 diena. SŪDUVOS KRAŠTAS
Ekskursija Paežerių Dvare
Edukacija „Laisvalaikis Paežerių dvare su senovinias žaidimais“ – mokinsimės ir žaisime įvairius senovinius žaidimus.
Pietūs
J.Basavičiaus gimtinė. Edukacija „Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta…“  Dalyviai supažindinami su XIX–XX a. sandūros Sūduvos valstiečių maisto gaminimo ypatumais, prietarais, tradicijomis ir folkloru. Didelėje keptuvėje kepami blynai ir ragaujami su įvairiais dažiniais.
J.Basanavičiaus gimtinė. Edukacija „Pro vaikystės langą“. Programos metu moksleiviai supažindinami su muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiais, išklauso pasakojimą apie Jono Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius, linksmas ir įdomias istorijas, kurias jam pasakojo tėvas.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
ANTRA PAMAINA
 
1 diena. ZANAVYKŲ KRAŠTAS
Ekskursija Zanavykų muziejus
Edukacija „Polimerinio molio edukacija“ - Edukacinio užsiėmimo metu Zanavykų muziejuje bus kuriamos tulpės-segės, paukščiukai-segės.
Pietūs
Ekskursija - Sudargo piliakalnių lankymas
Pavakariai. Grįžimas namo
 
2 diena. TRAKAI
Ekskursija Trakų pilis
Edukacija „Viduramžių karyba“ - Pristatoma vizualinė medžiaga apie XII–XV a. Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę. Rodomas specialiai sukurtas edukacinis filmukas apie arbaletus ir lankus, jų gamybą bei galimybes. Praktinėje užsiėmimo dalyje apžiūrima ginklų ekspozicija, matuojami riterių šarvai, žieduotis, imami į rankas kalavijai, arbaletas, strėlės, fotografuojamasi. 
Pietūs
Ekskursija - Užutrakio Dvaro parkas ir Angelų kalva
Pavakariai. Grįžimas namo
 
3 diena. PAŽINTIS SU LIETUVOS REGIONAIS
Ekskursija Lietuvos liaudies buities muziejų tėviškė esanti Rumšiškėse
Edukacija „O kai aš pas promočiutę buvau“ – Viešint XX a. pr. aukštaičių gryčioje Pakapių sodyboke ir bendraujant su muziejininke, interpretuojančia „promočiutę“, stebint  eksterjerą ir interjerą, lyginant su dabartimi ir atrandant, klausant ir išgirstant, uodžiant ir liečiant, menant mįsles ir nudirbant kai kuriuos darbelius, ragaujant ir žaidžiant, susipažįstama su supančia aplinka, prosenelių kasdienybės ir šventinėmis akimirkomis. Viešnagė padės geriau suprasti ir gerbti etninę kultūrą, suvokti ją kaip atsinaujinantį procesą, atsirinkti nepraradusias aktualumo vertybes.
Pietūs
Artima pažintis su žirgais „Rodeo Club“
Edukacija „Susipažink su žirgu“ – sportiniai žirgai, jų priežiūra.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
4 diena. LIETUVOS VIDURIUKAS – LINK KĖDAINIŲ
Edukacinė degustacinė ekskursija ekologiškame V. ir V. Živatkauskų ūkyje - ,,Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“ kviečia susipažinti su ūkiu. Moksleiviai yra dažni ūkininkų svečiai. Čia jie pamato, kur ir kaip atsiranda pienas, ką ėda karvės ir kiti ūkio augintiniai.
Pietūs
Pelėdnagių kaimas. Edukacinė, degustacinė ekskursija „Pelėdos“ – čia vaišins žarijose ar židinyje keptu pelėdos kiaušiniu, sultiniu, sūriu, morkų ir obuolių pyragu, morkų sumuštinukais, gilių kava iš Lietuvos vardo tūkstantmečio ąžuolyno. Pakvies pasiklausyti pelėdų ,,ūkavimo“, legendų, pasakų, pasakėčių ir įdomybių apie pelėdą.
Susipažinsite su rištų pelėdų paroda, kurių vyriausiai – daugiau kaip 40 metų. Vyks šaudymo iš lanko varžytuvės, kiti žaidimai lauke, čiuošite ypatingomis slidėmis! Pasivaikščiosite, pasigrožėsite, susipažinsite su Pelėdnagių kaimo apylinkėmis ir pačia gyvenviete. Išmoksite susirišti apyrankę ar pelėdą, naudodami daugiau kaip dviejų tūkstančių metų senumo siūlų rišimo techniką.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
5 diena. DZŪKIJA – ALYTAUS KRAŠTAS
Ekskursija Alytaus kraštotyros muziejuje.
Edukacija „Popieriaus gamyba“ – atskleisime popieriaus atsiradimą ir gamybos paslaptis. Gaminsimės rankų darbo popierių senoviniu būdu.
Edukacija „Pasėjau grikį“ – kepsime ir ragausime grikines „babkas“, gausime daug žinių apie grikius. Grikiai ne tik maistas, bet ir vaistas.
Pietūs
Ekskursija po Alytaus piliakalnį ir Baltosios rožės tiltą.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
Kelionės autobusu metu žaisime įvairius, pažintinius apie Lietuvą, žaidimus, dalyvausime viktorinose, linksminsimės, dainuosime. Kelionės metu numatomi keli sustojimai pamankštinti kojeles ir nubėgti į WC.
 
PAPILDOMA INFORMACIJA:
 • Stovyklos pamaina trunka penkias darbo dienas vaikus atvedant nuo 7:30 iki 8:00 val. ryto ir pasiimant vakare, nuo 18:00 val iki 18:30 val.
 • Stovykloje organizuojamos dvi skirtingos pamainos sekančios viena paskui kitą, stovyklos visa programa yra sudaryta dešimčiai dienų. Tėveliams pageidaujant galima rinktis: vieną pamainą trunkančią stovyklą, penkias darbo dienas arba dvi pamainas trunkančią stovyklą, dešimt darbo dienų.
 • Svarbu paminėti, kad keliaujančios stovyklos (ekskursijų) planas gali keistis atsižvelgiant į nenumatytas aplinkybes.
 • Į stovyklą priimami vaikai nuo 7 iki 13 metų. Kai kuriais atvejais, stovyklą gali lankyti ir jaunesni ar vyresni vaikai.
 • Grupę sudaro nuo 24 iki 30 vaikų. Susirinkus mažesniam, nei 24 vaikų į pamainą skaičiui, keliaujanti stovykla gali būti atšaukta iš anksto apie tai informavus tėvus.
 • Jūsų vaikučiais rūpinsis profesionalūs bei gerai nusiteikę licencijuoti gidai, kelionės vadovai ir pedagogai.
 • Vaikų maitinimas vykdomas vieną kartą per dieną – pietūs + pavakariai, todėl labai svarbu pasirūpinti sveikais užkandžiais vaikams iš namų.
 • Reikia turėti NEDIDELĘ kuprinę, kurioje būtų vanduo, striukė nuo lietaus ir užkandžiai.
 • Kelionės metu, važiuojant autobusu, negalima užkandžiauti. Valgoma, užkandžiaujama tik sustojus ir išlipus iš autobuso ir tam skirtose ir numatytose vietose.
 • Stengiamės kiekvienos dienos įspūdžiais pasidalinti, talpindami juos facebook paskyroje Keliaujanti vaikų stovykla (vaikų veidai neviešinami).
 • Stovyklautojams būtina turėti medicininę pažymą (forma 027-1/a).
 
KELIAUJANTI DIENOS VAIKŲ STOVYKLA!
PAŽINK SAVO TĖVYNĘ!
Keliaujanti dienos etnokultūrinė stovykla vaikams, skirta susipažinti su Lietuvos kraštu!
Mažieji bus tikrais keliautojais - ekskursijų dalyviais!
Stovyklos tikslas: kiekvienam pas mus stovyklaujančiam padėti atrasti naujas, įdomias Lietuvos vietas, geriau pažinti mūsų kraštą ir jo istoriją, susipažinti su Lietuvos etnokultūra, pamatyti gražiausias Lietuvos vietas. Norime, kad kuo daugiau vaikų keliones po Lietuvą atrastų kaip įdomų laisvalaikio praleidimo būdą, o vėliau jomis paįvairintų savo atostogas, savaitgalius ar net ilgesnius vasaros vakarus. Norime, kad mažieji pamiltų keliauti ir ta meile vėliau dalintųsi su savo šeimos nariais.
Keliaujančioje stovykloje „Pažink savo Gimtinę!“  susipažinsime su Lietuvos miestais, kaimais, įdomiomis apylinkėmis, pažinsime Lietuvos lygumas, upes ir ežerus, nuo seno stūksančius piliakalnius ir pažintinius takus. Prisiliesime prie Lietuvos etnokultūros – krašto pažinimo, papročių, apeigų, architektūros bei tradicinio maisto. Kasdien jūsų lauks įdomios edukacijos, degustacijos, žygiai, ekskursijos ir dar daug kitokios įdomios veiklos! 

Stovykla skirta vaikams nuo 7 iki 13 m. (išimtinais atvejais gali būti ir vyresni ir jaunesni)
Dviejų skirtingų programų pamainos. Viena pamaina trunka 5 darbo dienas – nuo pirmadienio iki penktadienio!

Keliaujanti stovykla organizuojama atsižvelgiant į visus tuo metu galiojančius Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, susijusius su COVID-19.

Keliaujanti vaikų stovykla fiksuojama ir aprašoma  Facebook puslapyje „Keliaujanti vaikų stovykla“.

KAUNO KELIAUJANČIOS STOVYKLOS KASDIENĖ IŠVYKIMO IR PARVYKIMO VIETA:
Prienų Kultūros centras.  Adresas: Vytauto g. 35

STOVYKLOS KASDIENIS LAIKAS:
7.30  - 8.00 renkasi vaikai     8.00 – išvykimas
18.00 grįžtame į Prienus       iki  18.30 pasiimti vaikus

STOVYKLOS KAINA:
Vienos pamainos stovyklos kaina vienam vaikui - 200 EUR  (viena pamaina trunkanti penkias darbo dienas)
Vedant du ar daugiau vienos šeimos vaikus, taikoma 10 procentų nuolaida.
Vedant vaiką į dvi stovyklos pamainas, kuriose yra skirtingi keliavimo maršrutai (trunka dešimt darbo dienų), taikoma 10 procentų nuolaida.
 
REGISTRACIJA Į KELIAUJANČIĄ STOVYKLĄ:
TEL.:   +37063006007 ,    +37069871808,   +37069886956                     

KELIAUJANČIOS STOVYKLOS DATOS:

PIRMA PAMAINA NUO LIEPOS 13 DIENOS.              07 13 – 07 17
ANTRA PAMAINA NUO LIEPOS 20 DIENOS.             07 20 – 07 24
*********
PIRMA PAMAINA NUO LIEPOS 27 DIENOS.              07 27 – 07 31
ANTRA PAMAINA NUO RUGPJŪČIO 3 DIENOS        08 03 – 08 07
*********
 
IŠSAMI KELIAUJANČIOS STOVYKLOS DVIEJŲ PAMAINŲ (10 DIENŲ) PROGRAMA:
(stovyklos metu išvykstamosios ekskursijos gali keistis dienomis, dėl nenumatytų aplinkybių)
 
PIRMA PAMAINA
 
1 diena. PRIENAI – BIRŠTONAS
Ekskursija po Tautodailininkų dirbtuves.
Edukacinė programa „Prakalbink medį“ – susipažins su drožėju amatu, patys gamins medinius kubelius, mokinsis drožėjo amato.
Edukacinė programa „Aš muiliukas, ne torčiukas“ – susipažins su muilo istorija ir gamins savo muiliukus.
Pietūs
Žygis į Velniabliūdžio pelkę. Pažintis su pelke ir jos augalais.
Birštonas. Aukščiausio Lietuvos bokšto lankymas.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
2 diena. KERNAVĖ
Ekskursija Kernavės archeologijos muziejuje
Edukacija „Archeologija nuo tyrimo iki ekperimento“ – Sužinosime, kad svarbiausi tolimos praeities liūdininkai yra žmogaus naudoti daiktai ir kiti jo veiklos pėdsakai, kuriuos suranda archeologai, o archeologija - svarbiausias priešistorės pažinimo šaltinis. Trumpai apžvelgsime pagrindines archeologinio darbo pakopas. „Archeologinėje perkasoje“ ieškosime praeities dirbinių, mokysimės juos įvardinti, datuoti ir, žinoma, eksperimentuosime.
Edukacija „Viru viru košę“ – Keliausime į tolimą praeitį – kai puodų dar nebuvo... Susipažinsime su archeologinių tyrimų rezultatų pagrindu atkurta akmens amžiaus stovyklaviete, darbo įrankiais ir jų kaita, verslais ir gyvenimo būdu. Sužinosime, kada ir kodėl reikėjo nulipdyti pirmąjį puodą, o po to - puodus lipdysime patys!
Pietūs
Kernavės piliakalnių lankymas.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
3 diena. PANEMUNĖS KELIAIS
Ekskursija - Veliuonos piliakalnių komplekso lankymas
Ekskursija – Panemunės pilis
Edukacija pilyje „Lobio paieškos“ – ieškosite paslėpto lobio Panemunės pilyje.
Pietūs
Edukacija “Medaus slėnis” - susipažinsite su informacija apie medų ir bitutes.
Panemunės regioninio parko lankytojų centro lankymas Šilinėje.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
4 diena. AUKŠTADVARIO REGIONINIO PARKO VERTYBIŲ LANKYMAS
Ekskursija - Aukštadvario piliakalnis, Velnio duobė, Strėvos įduba, Kartuvių kalnas.
Pietūs
Žygis gamtos taku – susipažįstame su miško vertybėmis
Pavakariai. Grįžimas namo
 
5 diena. SŪDUVOS KRAŠTAS
Ekskursija Paežerių Dvare
Edukacija „Laisvalaikis Paežerių dvare su senovinias žaidimais“ – mokinsimės ir žaisime įvairius senovinius žaidimus.
Pietūs
J.Basavičiaus gimtinė. Edukacija „Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta…“  Dalyviai supažindinami su XIX–XX a. sandūros Sūduvos valstiečių maisto gaminimo ypatumais, prietarais, tradicijomis ir folkloru. Didelėje keptuvėje kepami blynai ir ragaujami su įvairiais dažiniais.
J.Basanavičiaus gimtinė. Edukacija „Pro vaikystės langą“. Programos metu moksleiviai supažindinami su muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiais, išklauso pasakojimą apie Jono Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius, linksmas ir įdomias istorijas, kurias jam pasakojo tėvas.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
ANTRA PAMAINA
 
1 diena. ZANAVYKŲ KRAŠTAS
Ekskursija Zanavykų muziejus
Edukacija „Polimerinio molio edukacija“ - Edukacinio užsiėmimo metu Zanavykų muziejuje bus kuriamos tulpės-segės, paukščiukai-segės.
Pietūs
Ekskursija - Sudargo piliakalnių lankymas
Pavakariai. Grįžimas namo
 
2 diena. TRAKAI
Ekskursija Trakų pilis
Edukacija „Viduramžių karyba“ - Pristatoma vizualinė medžiaga apie XII–XV a. Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę. Rodomas specialiai sukurtas edukacinis filmukas apie arbaletus ir lankus, jų gamybą bei galimybes. Praktinėje užsiėmimo dalyje apžiūrima ginklų ekspozicija, matuojami riterių šarvai, žieduotis, imami į rankas kalavijai, arbaletas, strėlės, fotografuojamasi. 
Pietūs
Ekskursija - Užutrakio Dvaro parkas ir Angelų kalva
Pavakariai. Grįžimas namo
 
3 diena. PAŽINTIS SU LIETUVOS REGIONAIS
Ekskursija Lietuvos liaudies buities muziejų tėviškė esanti Rumšiškėse
Edukacija „O kai aš pas promočiutę buvau“ – Viešint XX a. pr. aukštaičių gryčioje Pakapių sodyboke ir bendraujant su muziejininke, interpretuojančia „promočiutę“, stebint  eksterjerą ir interjerą, lyginant su dabartimi ir atrandant, klausant ir išgirstant, uodžiant ir liečiant, menant mįsles ir nudirbant kai kuriuos darbelius, ragaujant ir žaidžiant, susipažįstama su supančia aplinka, prosenelių kasdienybės ir šventinėmis akimirkomis. Viešnagė padės geriau suprasti ir gerbti etninę kultūrą, suvokti ją kaip atsinaujinantį procesą, atsirinkti nepraradusias aktualumo vertybes.
Pietūs
Artima pažintis su žirgais „Rodeo Club“
Edukacija „Susipažink su žirgu“ – sportiniai žirgai, jų priežiūra.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
4 diena. LIETUVOS VIDURIUKAS – LINK KĖDAINIŲ
Edukacinė degustacinė ekskursija ekologiškame V. ir V. Živatkauskų ūkyje - ,,Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“ kviečia susipažinti su ūkiu. Moksleiviai yra dažni ūkininkų svečiai. Čia jie pamato, kur ir kaip atsiranda pienas, ką ėda karvės ir kiti ūkio augintiniai.
Pietūs
Pelėdnagių kaimas. Edukacinė, degustacinė ekskursija „Pelėdos“ – čia vaišins žarijose ar židinyje keptu pelėdos kiaušiniu, sultiniu, sūriu, morkų ir obuolių pyragu, morkų sumuštinukais, gilių kava iš Lietuvos vardo tūkstantmečio ąžuolyno. Pakvies pasiklausyti pelėdų ,,ūkavimo“, legendų, pasakų, pasakėčių ir įdomybių apie pelėdą.
Susipažinsite su rištų pelėdų paroda, kurių vyriausiai – daugiau kaip 40 metų. Vyks šaudymo iš lanko varžytuvės, kiti žaidimai lauke, čiuošite ypatingomis slidėmis! Pasivaikščiosite, pasigrožėsite, susipažinsite su Pelėdnagių kaimo apylinkėmis ir pačia gyvenviete. Išmoksite susirišti apyrankę ar pelėdą, naudodami daugiau kaip dviejų tūkstančių metų senumo siūlų rišimo techniką.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
5 diena. DZŪKIJA – ALYTAUS KRAŠTAS
Ekskursija Alytaus kraštotyros muziejuje.
Edukacija „Popieriaus gamyba“ – atskleisime popieriaus atsiradimą ir gamybos paslaptis. Gaminsimės rankų darbo popierių senoviniu būdu.
Edukacija „Pasėjau grikį“ – kepsime ir ragausime grikines „babkas“, gausime daug žinių apie grikius. Grikiai ne tik maistas, bet ir vaistas.
Pietūs
Ekskursija po Alytaus piliakalnį ir Baltosios rožės tiltą.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
Kelionės autobusu metu žaisime įvairius, pažintinius apie Lietuvą, žaidimus, dalyvausime viktorinose, linksminsimės, dainuosime. Kelionės metu numatomi keli sustojimai pamankštinti kojeles ir nubėgti į WC.
 
PAPILDOMA INFORMACIJA:
 • Stovyklos pamaina trunka penkias darbo dienas vaikus atvedant nuo 7:30 iki 8:00 val. ryto ir pasiimant vakare, nuo 18:00 val iki 18:30 val.
 • Stovykloje organizuojamos dvi skirtingos pamainos sekančios viena paskui kitą, stovyklos visa programa yra sudaryta dešimčiai dienų. Tėveliams pageidaujant galima rinktis: vieną pamainą trunkančią stovyklą, penkias darbo dienas arba dvi pamainas trunkančią stovyklą, dešimt darbo dienų.
 • Svarbu paminėti, kad keliaujančios stovyklos (ekskursijų) planas gali keistis atsižvelgiant į nenumatytas aplinkybes.
 • Į stovyklą priimami vaikai nuo 7 iki 13 metų. Kai kuriais atvejais, stovyklą gali lankyti ir jaunesni ar vyresni vaikai.
 • Grupę sudaro nuo 24 iki 30 vaikų. Susirinkus mažesniam, nei 24 vaikų į pamainą skaičiui, keliaujanti stovykla gali būti atšaukta iš anksto apie tai informavus tėvus.
 • Jūsų vaikučiais rūpinsis profesionalūs bei gerai nusiteikę licencijuoti gidai, kelionės vadovai ir pedagogai.
 • Vaikų maitinimas vykdomas vieną kartą per dieną – pietūs + pavakariai, todėl labai svarbu pasirūpinti sveikais užkandžiais vaikams iš namų.
 • Reikia turėti NEDIDELĘ kuprinę, kurioje būtų vanduo, striukė nuo lietaus ir užkandžiai.
 • Kelionės metu, važiuojant autobusu, negalima užkandžiauti. Valgoma, užkandžiaujama tik sustojus ir išlipus iš autobuso ir tam skirtose ir numatytose vietose.
 • Stengiamės kiekvienos dienos įspūdžiais pasidalinti, talpindami juos facebook paskyroje Keliaujanti vaikų stovykla (vaikų veidai neviešinami).
 • Stovyklautojams būtina turėti medicininę pažymą (forma 027-1/a).
 
KELIAUJANTI DIENOS VAIKŲ STOVYKLA!
PAŽINK SAVO TĖVYNĘ!
Keliaujanti dienos etnokultūrinė stovykla vaikams, skirta susipažinti su Lietuvos kraštu!
Mažieji bus tikrais keliautojais - ekskursijų dalyviais!
Stovyklos tikslas: kiekvienam pas mus stovyklaujančiam padėti atrasti naujas, įdomias Lietuvos vietas, geriau pažinti mūsų kraštą ir jo istoriją, susipažinti su Lietuvos etnokultūra, pamatyti gražiausias Lietuvos vietas. Norime, kad kuo daugiau vaikų keliones po Lietuvą atrastų kaip įdomų laisvalaikio praleidimo būdą, o vėliau jomis paįvairintų savo atostogas, savaitgalius ar net ilgesnius vasaros vakarus. Norime, kad mažieji pamiltų keliauti ir ta meile vėliau dalintųsi su savo šeimos nariais.
Keliaujančioje stovykloje „Pažink savo Gimtinę!“  susipažinsime su Lietuvos miestais, kaimais, įdomiomis apylinkėmis, pažinsime Lietuvos lygumas, upes ir ežerus, nuo seno stūksančius piliakalnius ir pažintinius takus. Prisiliesime prie Lietuvos etnokultūros – krašto pažinimo, papročių, apeigų, architektūros bei tradicinio maisto. Kasdien jūsų lauks įdomios edukacijos, degustacijos, žygiai, ekskursijos ir dar daug kitokios įdomios veiklos! 

Stovykla skirta vaikams nuo 7 iki 13 m. (išimtinais atvejais gali būti ir vyresni ir jaunesni)
Dviejų skirtingų programų pamainos. Viena pamaina trunka 5 darbo dienas – nuo pirmadienio iki penktadienio!

Keliaujanti stovykla organizuojama atsižvelgiant į visus tuo metu galiojančius Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus, susijusius su COVID-19.

Keliaujanti vaikų stovykla fiksuojama ir aprašoma  Facebook puslapyje „Keliaujanti vaikų stovykla“.

KAUNO KELIAUJANČIOS STOVYKLOS KASDIENĖ IŠVYKIMO IR PARVYKIMO VIETA:
Prienų Kultūros centras.  Adresas: Vytauto g. 35

STOVYKLOS KASDIENIS LAIKAS:
7.30  - 8.00 renkasi vaikai     8.00 – išvykimas
18.00 grįžtame į Prienus       iki  18.30 pasiimti vaikus

STOVYKLOS KAINA:
Vienos pamainos stovyklos kaina vienam vaikui - 200 EUR  (viena pamaina trunkanti penkias darbo dienas)
Vedant du ar daugiau vienos šeimos vaikus, taikoma 10 procentų nuolaida.
Vedant vaiką į dvi stovyklos pamainas, kuriose yra skirtingi keliavimo maršrutai (trunka dešimt darbo dienų), taikoma 10 procentų nuolaida.
 
REGISTRACIJA Į KELIAUJANČIĄ STOVYKLĄ:
TEL.:   +37063006007 ,    +37069871808,   +37069886956                     

KELIAUJANČIOS STOVYKLOS DATOS:

PIRMA PAMAINA NUO LIEPOS 13 DIENOS.              07 13 – 07 17
ANTRA PAMAINA NUO LIEPOS 20 DIENOS.             07 20 – 07 24
*********
PIRMA PAMAINA NUO LIEPOS 27 DIENOS.              07 27 – 07 31
ANTRA PAMAINA NUO RUGPJŪČIO 3 DIENOS        08 03 – 08 07
*********
 
IŠSAMI KELIAUJANČIOS STOVYKLOS DVIEJŲ PAMAINŲ (10 DIENŲ) PROGRAMA:
(stovyklos metu išvykstamosios ekskursijos gali keistis dienomis, dėl nenumatytų aplinkybių)
 
PIRMA PAMAINA
 
1 diena. PRIENAI – BIRŠTONAS
Ekskursija po Tautodailininkų dirbtuves.
Edukacinė programa „Prakalbink medį“ – susipažins su drožėju amatu, patys gamins medinius kubelius, mokinsis drožėjo amato.
Edukacinė programa „Aš muiliukas, ne torčiukas“ – susipažins su muilo istorija ir gamins savo muiliukus.
Pietūs
Žygis į Velniabliūdžio pelkę. Pažintis su pelke ir jos augalais.
Birštonas. Aukščiausio Lietuvos bokšto lankymas.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
2 diena. KERNAVĖ
Ekskursija Kernavės archeologijos muziejuje
Edukacija „Archeologija nuo tyrimo iki ekperimento“ – Sužinosime, kad svarbiausi tolimos praeities liūdininkai yra žmogaus naudoti daiktai ir kiti jo veiklos pėdsakai, kuriuos suranda archeologai, o archeologija - svarbiausias priešistorės pažinimo šaltinis. Trumpai apžvelgsime pagrindines archeologinio darbo pakopas. „Archeologinėje perkasoje“ ieškosime praeities dirbinių, mokysimės juos įvardinti, datuoti ir, žinoma, eksperimentuosime.
Edukacija „Viru viru košę“ – Keliausime į tolimą praeitį – kai puodų dar nebuvo... Susipažinsime su archeologinių tyrimų rezultatų pagrindu atkurta akmens amžiaus stovyklaviete, darbo įrankiais ir jų kaita, verslais ir gyvenimo būdu. Sužinosime, kada ir kodėl reikėjo nulipdyti pirmąjį puodą, o po to - puodus lipdysime patys!
Pietūs
Kernavės piliakalnių lankymas.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
3 diena. PANEMUNĖS KELIAIS
Ekskursija - Veliuonos piliakalnių komplekso lankymas
Ekskursija – Panemunės pilis
Edukacija pilyje „Lobio paieškos“ – ieškosite paslėpto lobio Panemunės pilyje.
Pietūs
Edukacija “Medaus slėnis” - susipažinsite su informacija apie medų ir bitutes.
Panemunės regioninio parko lankytojų centro lankymas Šilinėje.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
4 diena. AUKŠTADVARIO REGIONINIO PARKO VERTYBIŲ LANKYMAS
Ekskursija - Aukštadvario piliakalnis, Velnio duobė, Strėvos įduba, Kartuvių kalnas.
Pietūs
Žygis gamtos taku – susipažįstame su miško vertybėmis
Pavakariai. Grįžimas namo
 
5 diena. SŪDUVOS KRAŠTAS
Ekskursija Paežerių Dvare
Edukacija „Laisvalaikis Paežerių dvare su senovinias žaidimais“ – mokinsimės ir žaisime įvairius senovinius žaidimus.
Pietūs
J.Basavičiaus gimtinė. Edukacija „Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta…“  Dalyviai supažindinami su XIX–XX a. sandūros Sūduvos valstiečių maisto gaminimo ypatumais, prietarais, tradicijomis ir folkloru. Didelėje keptuvėje kepami blynai ir ragaujami su įvairiais dažiniais.
J.Basanavičiaus gimtinė. Edukacija „Pro vaikystės langą“. Programos metu moksleiviai supažindinami su muziejuje esančiomis etnografinėmis ekspozicijomis, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiais, išklauso pasakojimą apie Jono Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius, linksmas ir įdomias istorijas, kurias jam pasakojo tėvas.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
ANTRA PAMAINA
 
1 diena. ZANAVYKŲ KRAŠTAS
Ekskursija Zanavykų muziejus
Edukacija „Polimerinio molio edukacija“ - Edukacinio užsiėmimo metu Zanavykų muziejuje bus kuriamos tulpės-segės, paukščiukai-segės.
Pietūs
Ekskursija - Sudargo piliakalnių lankymas
Pavakariai. Grįžimas namo
 
2 diena. TRAKAI
Ekskursija Trakų pilis
Edukacija „Viduramžių karyba“ - Pristatoma vizualinė medžiaga apie XII–XV a. Lietuvos bei Vakarų Europos karių šarvus, ginkluotę. Rodomas specialiai sukurtas edukacinis filmukas apie arbaletus ir lankus, jų gamybą bei galimybes. Praktinėje užsiėmimo dalyje apžiūrima ginklų ekspozicija, matuojami riterių šarvai, žieduotis, imami į rankas kalavijai, arbaletas, strėlės, fotografuojamasi. 
Pietūs
Ekskursija - Užutrakio Dvaro parkas ir Angelų kalva
Pavakariai. Grįžimas namo
 
3 diena. PAŽINTIS SU LIETUVOS REGIONAIS
Ekskursija Lietuvos liaudies buities muziejų tėviškė esanti Rumšiškėse
Edukacija „O kai aš pas promočiutę buvau“ – Viešint XX a. pr. aukštaičių gryčioje Pakapių sodyboke ir bendraujant su muziejininke, interpretuojančia „promočiutę“, stebint  eksterjerą ir interjerą, lyginant su dabartimi ir atrandant, klausant ir išgirstant, uodžiant ir liečiant, menant mįsles ir nudirbant kai kuriuos darbelius, ragaujant ir žaidžiant, susipažįstama su supančia aplinka, prosenelių kasdienybės ir šventinėmis akimirkomis. Viešnagė padės geriau suprasti ir gerbti etninę kultūrą, suvokti ją kaip atsinaujinantį procesą, atsirinkti nepraradusias aktualumo vertybes.
Pietūs
Artima pažintis su žirgais „Rodeo Club“
Edukacija „Susipažink su žirgu“ – sportiniai žirgai, jų priežiūra.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
4 diena. LIETUVOS VIDURIUKAS – LINK KĖDAINIŲ
Edukacinė degustacinė ekskursija ekologiškame V. ir V. Živatkauskų ūkyje - ,,Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“ kviečia susipažinti su ūkiu. Moksleiviai yra dažni ūkininkų svečiai. Čia jie pamato, kur ir kaip atsiranda pienas, ką ėda karvės ir kiti ūkio augintiniai.
Pietūs
Pelėdnagių kaimas. Edukacinė, degustacinė ekskursija „Pelėdos“ – čia vaišins žarijose ar židinyje keptu pelėdos kiaušiniu, sultiniu, sūriu, morkų ir obuolių pyragu, morkų sumuštinukais, gilių kava iš Lietuvos vardo tūkstantmečio ąžuolyno. Pakvies pasiklausyti pelėdų ,,ūkavimo“, legendų, pasakų, pasakėčių ir įdomybių apie pelėdą.
Susipažinsite su rištų pelėdų paroda, kurių vyriausiai – daugiau kaip 40 metų. Vyks šaudymo iš lanko varžytuvės, kiti žaidimai lauke, čiuošite ypatingomis slidėmis! Pasivaikščiosite, pasigrožėsite, susipažinsite su Pelėdnagių kaimo apylinkėmis ir pačia gyvenviete. Išmoksite susirišti apyrankę ar pelėdą, naudodami daugiau kaip dviejų tūkstančių metų senumo siūlų rišimo techniką.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
5 diena. DZŪKIJA – ALYTAUS KRAŠTAS
Ekskursija Alytaus kraštotyros muziejuje.
Edukacija „Popieriaus gamyba“ – atskleisime popieriaus atsiradimą ir gamybos paslaptis. Gaminsimės rankų darbo popierių senoviniu būdu.
Edukacija „Pasėjau grikį“ – kepsime ir ragausime grikines „babkas“, gausime daug žinių apie grikius. Grikiai ne tik maistas, bet ir vaistas.
Pietūs
Ekskursija po Alytaus piliakalnį ir Baltosios rožės tiltą.
Pavakariai. Grįžimas namo
 
Kelionės autobusu metu žaisime įvairius, pažintinius apie Lietuvą, žaidimus, dalyvausime viktorinose, linksminsimės, dainuosime. Kelionės metu numatomi keli sustojimai pamankštinti kojeles ir nubėgti į WC.
 
PAPILDOMA INFORMACIJA:
 • Stovyklos pamaina trunka penkias darbo dienas vaikus atvedant nuo 7:30 iki 8:00 val. ryto ir pasiimant vakare, nuo 18:00 val iki 18:30 val.
 • Stovykloje organizuojamos dvi skirtingos pamainos sekančios viena paskui kitą, stovyklos visa programa yra sudaryta dešimčiai dienų. Tėveliams pageidaujant galima rinktis: vieną pamainą trunkančią stovyklą, penkias darbo dienas arba dvi pamainas trunkančią stovyklą, dešimt darbo dienų.
 • Svarbu paminėti, kad keliaujančios stovyklos (ekskursijų) planas gali keistis atsižvelgiant į nenumatytas aplinkybes.
 • Į stovyklą priimami vaikai nuo 7 iki 13 metų. Kai kuriais atvejais, stovyklą gali lankyti ir jaunesni ar vyresni vaikai.
 • Grupę sudaro nuo 24 iki 30 vaikų. Susirinkus mažesniam, nei 24 vaikų į pamainą skaičiui, keliaujanti stovykla gali būti atšaukta iš anksto apie tai informavus tėvus.
 • Jūsų vaikučiais rūpinsis profesionalūs bei gerai nusiteikę licencijuoti gidai, kelionės vadovai ir pedagogai.
 • Vaikų maitinimas vykdomas vieną kartą per dieną – pietūs + pavakariai, todėl labai svarbu pasirūpinti sveikais užkandžiais vaikams iš namų.
 • Reikia turėti NEDIDELĘ kuprinę, kurioje būtų vanduo, striukė nuo lietaus ir užkandžiai.
 • Kelionės metu, važiuojant autobusu, negalima užkandžiauti. Valgoma, užkandžiaujama tik sustojus ir išlipus iš autobuso ir tam skirtose ir numatytose vietose.
 • Stengiamės kiekvienos dienos įspūdžiais pasidalinti, talpindami juos facebook paskyroje Keliaujanti vaikų stovykla (vaikų veidai neviešinami).
 • Stovyklautojams būtina turėti medicininę pažymą (forma 027-1/a).
 
Atgal
Mūsų partneriai