PRABANGA DVELKIANTIS KIJEVAS IR MIESTAS VAIDUOKLIS – ČERNOBYLIS

Kaunas – Minskas – Kijevas – Černobylis. 4 d. pažintinė kelionė.
Prekės kodas:
Ar turime: Sandėlyje
0.00 EUR
(0.00 Lt) Kaina su PVM
Kiekis:  
Dniepro upės krantuose išsidėstęs Kijevas – vienas seniausių Rytų Europos miestų, įkurtas maždaug V amžiuje. Remiantis legenda, miestą įkūrė trys broliai, Kyi, Shchekas bei Khorivas, ir sesuo Lybida. Šiame mieste ką nuveikti ir ką pamatyti atras visi keliaujantys - čia pilna, netgi ir labai įmantrių objektų, patenkinančių turisto akį. Slaviška dvasia alsuojančiame Kijeve netrūksta saulės spinduliuose blizgančių auksinių cerkvių stogų, įvairių monumentų pasakojančių apie Ukrainos sukilimus ir nepriklausomybę, ieškantys dvasinės ramybės –  suras didingų vienuolynų, o mėgstantys apsipirkti – Besarabijos turgų, vietinių vadinamą „turgumi išrinktiesiems“. Netgi nusileidę į metro, keliautojai turės kur paganyti akis. Ukrainos sostinės metro stotys dažnai vadinamos vienomis gražiausių pasaulyje, tad tikrai verta pasivaikščioti požeminėje „Aukso vartų“ stotelėje ir pasigrožėti įspūdingomis mozaikomis. Ir, žinoma, nusileisti žemyn į „Arsenalna“ stotelę – ji laikoma giliausia pasaulyje. Būtinai rekomenduojamas aplankyti Kijevo naktinis gyvenimas, kuris garsėja savo keistenybėmis: įdomiausi barai bei restoranai slypi užkampiuose ar kiemuose. Dažnas net neturi iškabos, o norint į kai kuriuos patekti reikia žinoti slaptažodį, arba paskambinti slaptuoju skambučiu skersgatvio viduryje ir palaukti, kol šeimininkas ateis įsileisti. Taigi, keliaujame pamatyti įdomybėmis garsėjantį Kijevą.... o kam truks adrenalino, siūlome šios kelionės metu, vieną dieną praleisti, praeities dvasia alsuojančiame ir siaubingą katastrofą menančiame Černobylyje.
Černobylis – praeities miestas. Dabar pažvelgus į šio vaiduoklio miesto tuščias gatves, sunku patikėti, kad kažkada, daugiau nei prieš 30 metų, čia gyvenimas virte virė. Ir tiesiog, vieną tragišką dieną „Pripetės“ žmonių gyvenimas tapo suskirstytas į dvi istorijas:  prieš Černobylio katastrofą ir po jos. Ir tiesiog, ta viena tragiška diena, nutraukė tūkstančių žmonių gyvenimus...
 
Kelionės privalumai:
 • Kelionės metu dvi pažintinės ekskursijos su vietiniais gidais: susipažinsime su Minsko ir Kijevo miestais, pagrindiniais jų lankomais objektais ir istorija bei legendomis. (įskaičiuota į kelionės kainą).
 • Galimybė rinktis, kaip praleisti, vieną kelionės dieną (trečia kelionės diena), svečiuojantis Ukrainoje: vieni keliauja į Černobylį (už papildomą kainą), kiti keliauja aplankyti didingojo vienuolyno Kijevo Pečorų laurą (už papildomą kainą), treti turi laisvą laiką, kurį gali išnaudoti savarankiškai keliaujant po Kijevo miestą ar tiesiog ilsėtis viešbutyje.
 • Tranzitinė viza per Baltarusiją jau įskaičiuota į kainą. 
Kelionės programa:

1 diena. Kaunas – Minskas (300 km) – Gomelis (300 km)
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į pirmąją Lietuvos sostinę Krėvą. Pilis priklausiusi Algirdui, vėliau Jogailai, mena Vytauto ir Jogailos konfliktus. Čia, 1382 m., buvo įkalintas ir nužudytas LDK kunigaikštis Kęstutis. Iš šios pilies Jogaila pradėjo savo kelią į Lenkijos karaliaus sostą, čia 1385 m. pasirašyta Krėvos unija. Apžiūrėsime Pilies liekanas. Vykstame į Minską. Ekskursija po miestą didvyrį – Minską autobusu: Pergalės paminklas ir Ivano Kupalos parkas, Sporto kompleksas, Ašarų sala su paminklu kariams, verkiančio angelo skulptūra. Nepriklausomybės aikštė su architektūriniais paminklais: Centrinis paštas, Vyriausybės aikštė, Šv.Simono ir Jelenos bažnyčia, miesto pasididžiavimas požeminis miestas – „Sostinė“. Ekskursijos po miestą tęsinys pėsčiomis: Aukštutinis miestas su XVII – XVIIIa. gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo architektūros šedevrais: Šv.Dvasios barokinė katedra, Bernardinų bažnyčia ir vienuolynas, Šv.Mergelės Marijos bažnyčia, Jėzuitų vienuolyno kompleksas, miesto rotušė, Svečių dvaro rūmai, Laisvės aikštė. Laisvas laikas . Nakvynė viešbutyje.
 
2 diena. Gomelis-Kijevas (280 km)
Pusryšiai. Po pusryčių vykstame į Kijevą - Ukrainos sostinę. Čia mus pasitiks vietinis gidas ir keliausime į pažintinę ekskursiją. Aplankysime: Taraso Ševčenkos universitetą; Operos teatrą; vieną iš seniausių Kijevo statinių – Aukso vartus (XI a.). Lankysimės Kijevo Rusios lopšyje - dvasiniame centre, kur susipažinsime su Aukštutiniu miestu. Čia mūsų lauks Šv. Sofijos soboras (UNESCO pasaulio kultūros paveldas) – stačiatikių religijos lopšys ir vienas svarbiausių bei seniausių soborų pasaulyje; Šv. Mikalojaus soboras ir vienuolynas, kurio architektūroje dominuoja melsva spalva ir auksiniai kupolai; Mikalojaus aikštė ir paminklas kunigaikštienei Olgai; baroko stiliaus Šv. Andrėjaus cerkvė; Nepriklausomybės aikštė – Maidanas, čia 2004m. kilo Oranžinė revoliucija bei 2013m. Euromaidano judėjimas. Išskirtinis objektas aikštėje – Nepriklausomybės paminklas. Pasivaikščiosime seniausia ir viena iš labiausiai turistų lankomų Kijevo gatvių „Andrejevski Spusk“. Pasigrožėsime miesto panorama, įsigysime suvenyrų. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
 
3 diena. Kijevas arba vykstate į Černobylį (~135 km)
Pusryčiai. Jūsų pasirenkamos ekskursinės programos:
I variantas:
Ekskursijos po Kijevą tęsinys. Po pusryčių išvykstame į 5 val. ekskursiją su vietiniu gidu. Keliaujame lankyti seniausio Kijevo Rusios pravoslavų vienuolyno – Pečorų Lauros (UNESCO pasaulio kultūros paveldas) lankymo. Laura – aukščiausias vienuolyno statusas, kurį suteikdavo didžiausiems, turtingiausiems vienuolynams. Aplankysite Uspenjės soboro panteoną. Nusileisite į uolose iškirstus urvus; juose, iki šių dienų apšviečiamuose tik žvakelių šviesos, ilsisi daugybė stačiatikių bažnyčios šventųjų. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti po pagrindinę miesto gatvę – „Chreščatik“ ir šalia esančias gatveles, aplankyti restoranus, pasigardžiuoti tradicinės ukrainiečių virtuvės patiekalais. Vakare grįžtame į viešbutį. Laisvas laikas.
II variantas:
Praeities tyrinėjimas Černobylio teritorijoje. Visos dienos išvyka – ekskursija į Černobylio teritoriją. Po pusryčių jus paims autobusas su vietiniu gidu ir vyksite į Černobylį. Iki Černobylio ~ 135 km. Maršruto aprašymas:
 • Atvykimas į Černobylio rajoną;
 • Įvažiavimas į 30 km zoną: kontrolės postas „Ditatki“ (dokumentų patikra ir patekimas į zoną);
 • Išlikusių pastatų apžiūrėjimas gyvenvietėje  Zaliesia ir beveik visiškai palaidotas Kopači kaimas;
 • Įvažiavimas į 10 km zoną: kontrolės postas „Leliov“;
 • Rudasis miškas, kuriame po ketvirto reaktoriaus sprogimo nusėdo didžiausias kiekis radioaktyvių medžiagų;
 • Miestas vaiduoklis Pripetė, paliktas gyventojų daugiau nei prieš 30 metų. Pamatysime apžvalgos ratą, vaikų darželį ir mokyklą, miesto baseiną, prieplauką su užtvindytu molu, policijos nuovadą ir izoliatorius, miesto Vykdomąjį komitetą, kuriame buvo pirmoji avarijos padarinių likvidavimo būstinė, viešbutį „Poliesia“, kuriame buvo malūnsparnių stebėjimo punktas. Malūnsparniai atliko operacijas virš ketvirto reaktoriaus įvykus katastrofai.
 • Ligoninė, priėmusi pirmuosius avarijos nukentėjusius ir aukas;
 • Paminklas skirtas Černobylio Atominei elektrinei prie administracinio korpuso;
 • Sarkofago stebėjimas iš apžvalginės aikštelės esančios kelių šimtų metrų atstumu;
 • Šamų maitinimas;
 • Pietūs Černobylio Atominės elektrinės valgykloje (pagal pageidavimą)
 • Slaptasis objektas – radiolokacinė antena Duga – 2, maždaug 1 km ilgio ir 150 m aukščio šaltojo karo statinys;
 • Černobylio miestas, kuriame ekskursija vyks pėsčiomis ir apžiūrėsite miestą, techniką ir robotus dalyvavusius avarijos likvidavimo darbuose. 
4 diena. Kijevas – Kaunas (~ 900 km)
Pusryčiai. Po pusryčių keliaujame namo Lietuvos link. Grįžtame vėlai naktį.
 
Kelionės kaina asmeniui: nuo 340 Eur
 
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Kelionė patogiu autobusu,
 • 3 nakvynės turistinės klasės viešbutyje, dviviečiuose kambariuose su pusryčiais,
 • 2 ekskursinės programos,
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos,
 • Vietinių gidų paslaugos (rusų kalba),
 • Viza į Baltarusiją,
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas;
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Visos dienos ekskursija į Černobylio teritoriją – 130 ΕUR
 • Ekskursija į Kijevo vienuolyno kompleksą – Kijevo Pečorų laura – apie 20 ΕUR (pasirinktinai).
 • Kelionės draudimas
 • Lankomiems objektams ekskursinių programų metu turėti apie 30 EUR
 • arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos
Svarbu:
 • Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas
 • Vykstantys į Černobylio teritorijos ekskursiją, privalo su savimi būtinai turėti galiojantį Lietuvos Respublikos pasą;
 • Asmenys iki 18 metų į Černobylio teritoriją yra neįleidžiami;
 • Vykstant į kelionę būtina turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę Europos sveikatos draudimo kortelė negalioja.
 • Išvykimas iš Kauno ir Vilniaus.
 • Išvykimas iš kitų Lietuvos miestų – už papildomą mokestį.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis,
 • Kelionės vadovas ekskursijų neveda
 • Kelionė nepritaikyta riboto judrumo asmenims.
 • prie kiekvienos kelionės dienos parašyti kilometrai tik apytiksliai nurodo tą dieną nuvažiuojamus atstumus, bet nenurodo tikslios nakvynės vietos.
 • Kelionių organizatorius neatsako už pasienio pareigūnų veiksmus.
 • Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.
 
Dėl kelionės teirautis tel.nr.: +370 6300 6007
 
Nesurinkus minimaliam 20 keliautojų skaičiui, organizatorius gali pasiūlyti grąžinti pinigus ir atšaukti kelionę. Apie kelionės atšaukimą ar pasikeitimą pranešime likus ne mažiau kaip 14 dienų iki kelionės pradžios.
 
Dniepro upės krantuose išsidėstęs Kijevas – vienas seniausių Rytų Europos miestų, įkurtas maždaug V amžiuje. Remiantis legenda, miestą įkūrė trys broliai, Kyi, Shchekas bei Khorivas, ir sesuo Lybida. Šiame mieste ką nuveikti ir ką pamatyti atras visi keliaujantys - čia pilna, netgi ir labai įmantrių objektų, patenkinančių turisto akį. Slaviška dvasia alsuojančiame Kijeve netrūksta saulės spinduliuose blizgančių auksinių cerkvių stogų, įvairių monumentų pasakojančių apie Ukrainos sukilimus ir nepriklausomybę, ieškantys dvasinės ramybės –  suras didingų vienuolynų, o mėgstantys apsipirkti – Besarabijos turgų, vietinių vadinamą „turgumi išrinktiesiems“. Netgi nusileidę į metro, keliautojai turės kur paganyti akis. Ukrainos sostinės metro stotys dažnai vadinamos vienomis gražiausių pasaulyje, tad tikrai verta pasivaikščioti požeminėje „Aukso vartų“ stotelėje ir pasigrožėti įspūdingomis mozaikomis. Ir, žinoma, nusileisti žemyn į „Arsenalna“ stotelę – ji laikoma giliausia pasaulyje. Būtinai rekomenduojamas aplankyti Kijevo naktinis gyvenimas, kuris garsėja savo keistenybėmis: įdomiausi barai bei restoranai slypi užkampiuose ar kiemuose. Dažnas net neturi iškabos, o norint į kai kuriuos patekti reikia žinoti slaptažodį, arba paskambinti slaptuoju skambučiu skersgatvio viduryje ir palaukti, kol šeimininkas ateis įsileisti. Taigi, keliaujame pamatyti įdomybėmis garsėjantį Kijevą.... o kam truks adrenalino, siūlome šios kelionės metu, vieną dieną praleisti, praeities dvasia alsuojančiame ir siaubingą katastrofą menančiame Černobylyje.
Černobylis – praeities miestas. Dabar pažvelgus į šio vaiduoklio miesto tuščias gatves, sunku patikėti, kad kažkada, daugiau nei prieš 30 metų, čia gyvenimas virte virė. Ir tiesiog, vieną tragišką dieną „Pripetės“ žmonių gyvenimas tapo suskirstytas į dvi istorijas:  prieš Černobylio katastrofą ir po jos. Ir tiesiog, ta viena tragiška diena, nutraukė tūkstančių žmonių gyvenimus...
 
Kelionės privalumai:
 • Kelionės metu dvi pažintinės ekskursijos su vietiniais gidais: susipažinsime su Minsko ir Kijevo miestais, pagrindiniais jų lankomais objektais ir istorija bei legendomis. (įskaičiuota į kelionės kainą).
 • Galimybė rinktis, kaip praleisti, vieną kelionės dieną (trečia kelionės diena), svečiuojantis Ukrainoje: vieni keliauja į Černobylį (už papildomą kainą), kiti keliauja aplankyti didingojo vienuolyno Kijevo Pečorų laurą (už papildomą kainą), treti turi laisvą laiką, kurį gali išnaudoti savarankiškai keliaujant po Kijevo miestą ar tiesiog ilsėtis viešbutyje.
 • Tranzitinė viza per Baltarusiją jau įskaičiuota į kainą. 
Kelionės programa:

1 diena. Kaunas – Minskas (300 km) – Gomelis (300 km)
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į pirmąją Lietuvos sostinę Krėvą. Pilis priklausiusi Algirdui, vėliau Jogailai, mena Vytauto ir Jogailos konfliktus. Čia, 1382 m., buvo įkalintas ir nužudytas LDK kunigaikštis Kęstutis. Iš šios pilies Jogaila pradėjo savo kelią į Lenkijos karaliaus sostą, čia 1385 m. pasirašyta Krėvos unija. Apžiūrėsime Pilies liekanas. Vykstame į Minską. Ekskursija po miestą didvyrį – Minską autobusu: Pergalės paminklas ir Ivano Kupalos parkas, Sporto kompleksas, Ašarų sala su paminklu kariams, verkiančio angelo skulptūra. Nepriklausomybės aikštė su architektūriniais paminklais: Centrinis paštas, Vyriausybės aikštė, Šv.Simono ir Jelenos bažnyčia, miesto pasididžiavimas požeminis miestas – „Sostinė“. Ekskursijos po miestą tęsinys pėsčiomis: Aukštutinis miestas su XVII – XVIIIa. gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo architektūros šedevrais: Šv.Dvasios barokinė katedra, Bernardinų bažnyčia ir vienuolynas, Šv.Mergelės Marijos bažnyčia, Jėzuitų vienuolyno kompleksas, miesto rotušė, Svečių dvaro rūmai, Laisvės aikštė. Laisvas laikas . Nakvynė viešbutyje.
 
2 diena. Gomelis-Kijevas (280 km)
Pusryšiai. Po pusryčių vykstame į Kijevą - Ukrainos sostinę. Čia mus pasitiks vietinis gidas ir keliausime į pažintinę ekskursiją. Aplankysime: Taraso Ševčenkos universitetą; Operos teatrą; vieną iš seniausių Kijevo statinių – Aukso vartus (XI a.). Lankysimės Kijevo Rusios lopšyje - dvasiniame centre, kur susipažinsime su Aukštutiniu miestu. Čia mūsų lauks Šv. Sofijos soboras (UNESCO pasaulio kultūros paveldas) – stačiatikių religijos lopšys ir vienas svarbiausių bei seniausių soborų pasaulyje; Šv. Mikalojaus soboras ir vienuolynas, kurio architektūroje dominuoja melsva spalva ir auksiniai kupolai; Mikalojaus aikštė ir paminklas kunigaikštienei Olgai; baroko stiliaus Šv. Andrėjaus cerkvė; Nepriklausomybės aikštė – Maidanas, čia 2004m. kilo Oranžinė revoliucija bei 2013m. Euromaidano judėjimas. Išskirtinis objektas aikštėje – Nepriklausomybės paminklas. Pasivaikščiosime seniausia ir viena iš labiausiai turistų lankomų Kijevo gatvių „Andrejevski Spusk“. Pasigrožėsime miesto panorama, įsigysime suvenyrų. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
 
3 diena. Kijevas arba vykstate į Černobylį (~135 km)
Pusryčiai. Jūsų pasirenkamos ekskursinės programos:
I variantas:
Ekskursijos po Kijevą tęsinys. Po pusryčių išvykstame į 5 val. ekskursiją su vietiniu gidu. Keliaujame lankyti seniausio Kijevo Rusios pravoslavų vienuolyno – Pečorų Lauros (UNESCO pasaulio kultūros paveldas) lankymo. Laura – aukščiausias vienuolyno statusas, kurį suteikdavo didžiausiems, turtingiausiems vienuolynams. Aplankysite Uspenjės soboro panteoną. Nusileisite į uolose iškirstus urvus; juose, iki šių dienų apšviečiamuose tik žvakelių šviesos, ilsisi daugybė stačiatikių bažnyčios šventųjų. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti po pagrindinę miesto gatvę – „Chreščatik“ ir šalia esančias gatveles, aplankyti restoranus, pasigardžiuoti tradicinės ukrainiečių virtuvės patiekalais. Vakare grįžtame į viešbutį. Laisvas laikas.
II variantas:
Praeities tyrinėjimas Černobylio teritorijoje. Visos dienos išvyka – ekskursija į Černobylio teritoriją. Po pusryčių jus paims autobusas su vietiniu gidu ir vyksite į Černobylį. Iki Černobylio ~ 135 km. Maršruto aprašymas:
 • Atvykimas į Černobylio rajoną;
 • Įvažiavimas į 30 km zoną: kontrolės postas „Ditatki“ (dokumentų patikra ir patekimas į zoną);
 • Išlikusių pastatų apžiūrėjimas gyvenvietėje  Zaliesia ir beveik visiškai palaidotas Kopači kaimas;
 • Įvažiavimas į 10 km zoną: kontrolės postas „Leliov“;
 • Rudasis miškas, kuriame po ketvirto reaktoriaus sprogimo nusėdo didžiausias kiekis radioaktyvių medžiagų;
 • Miestas vaiduoklis Pripetė, paliktas gyventojų daugiau nei prieš 30 metų. Pamatysime apžvalgos ratą, vaikų darželį ir mokyklą, miesto baseiną, prieplauką su užtvindytu molu, policijos nuovadą ir izoliatorius, miesto Vykdomąjį komitetą, kuriame buvo pirmoji avarijos padarinių likvidavimo būstinė, viešbutį „Poliesia“, kuriame buvo malūnsparnių stebėjimo punktas. Malūnsparniai atliko operacijas virš ketvirto reaktoriaus įvykus katastrofai.
 • Ligoninė, priėmusi pirmuosius avarijos nukentėjusius ir aukas;
 • Paminklas skirtas Černobylio Atominei elektrinei prie administracinio korpuso;
 • Sarkofago stebėjimas iš apžvalginės aikštelės esančios kelių šimtų metrų atstumu;
 • Šamų maitinimas;
 • Pietūs Černobylio Atominės elektrinės valgykloje (pagal pageidavimą)
 • Slaptasis objektas – radiolokacinė antena Duga – 2, maždaug 1 km ilgio ir 150 m aukščio šaltojo karo statinys;
 • Černobylio miestas, kuriame ekskursija vyks pėsčiomis ir apžiūrėsite miestą, techniką ir robotus dalyvavusius avarijos likvidavimo darbuose. 
4 diena. Kijevas – Kaunas (~ 900 km)
Pusryčiai. Po pusryčių keliaujame namo Lietuvos link. Grįžtame vėlai naktį.
 
Kelionės kaina asmeniui: nuo 340 Eur
 
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Kelionė patogiu autobusu,
 • 3 nakvynės turistinės klasės viešbutyje, dviviečiuose kambariuose su pusryčiais,
 • 2 ekskursinės programos,
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos,
 • Vietinių gidų paslaugos (rusų kalba),
 • Viza į Baltarusiją,
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas;
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Visos dienos ekskursija į Černobylio teritoriją – 130 ΕUR
 • Ekskursija į Kijevo vienuolyno kompleksą – Kijevo Pečorų laura – apie 20 ΕUR (pasirinktinai).
 • Kelionės draudimas
 • Lankomiems objektams ekskursinių programų metu turėti apie 30 EUR
 • arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos
Svarbu:
 • Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas
 • Vykstantys į Černobylio teritorijos ekskursiją, privalo su savimi būtinai turėti galiojantį Lietuvos Respublikos pasą;
 • Asmenys iki 18 metų į Černobylio teritoriją yra neįleidžiami;
 • Vykstant į kelionę būtina turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę Europos sveikatos draudimo kortelė negalioja.
 • Išvykimas iš Kauno ir Vilniaus.
 • Išvykimas iš kitų Lietuvos miestų – už papildomą mokestį.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis,
 • Kelionės vadovas ekskursijų neveda
 • Kelionė nepritaikyta riboto judrumo asmenims.
 • prie kiekvienos kelionės dienos parašyti kilometrai tik apytiksliai nurodo tą dieną nuvažiuojamus atstumus, bet nenurodo tikslios nakvynės vietos.
 • Kelionių organizatorius neatsako už pasienio pareigūnų veiksmus.
 • Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.
 
Dėl kelionės teirautis tel.nr.: +370 6300 6007
 
Nesurinkus minimaliam 20 keliautojų skaičiui, organizatorius gali pasiūlyti grąžinti pinigus ir atšaukti kelionę. Apie kelionės atšaukimą ar pasikeitimą pranešime likus ne mažiau kaip 14 dienų iki kelionės pradžios.
 
Dniepro upės krantuose išsidėstęs Kijevas – vienas seniausių Rytų Europos miestų, įkurtas maždaug V amžiuje. Remiantis legenda, miestą įkūrė trys broliai, Kyi, Shchekas bei Khorivas, ir sesuo Lybida. Šiame mieste ką nuveikti ir ką pamatyti atras visi keliaujantys - čia pilna, netgi ir labai įmantrių objektų, patenkinančių turisto akį. Slaviška dvasia alsuojančiame Kijeve netrūksta saulės spinduliuose blizgančių auksinių cerkvių stogų, įvairių monumentų pasakojančių apie Ukrainos sukilimus ir nepriklausomybę, ieškantys dvasinės ramybės –  suras didingų vienuolynų, o mėgstantys apsipirkti – Besarabijos turgų, vietinių vadinamą „turgumi išrinktiesiems“. Netgi nusileidę į metro, keliautojai turės kur paganyti akis. Ukrainos sostinės metro stotys dažnai vadinamos vienomis gražiausių pasaulyje, tad tikrai verta pasivaikščioti požeminėje „Aukso vartų“ stotelėje ir pasigrožėti įspūdingomis mozaikomis. Ir, žinoma, nusileisti žemyn į „Arsenalna“ stotelę – ji laikoma giliausia pasaulyje. Būtinai rekomenduojamas aplankyti Kijevo naktinis gyvenimas, kuris garsėja savo keistenybėmis: įdomiausi barai bei restoranai slypi užkampiuose ar kiemuose. Dažnas net neturi iškabos, o norint į kai kuriuos patekti reikia žinoti slaptažodį, arba paskambinti slaptuoju skambučiu skersgatvio viduryje ir palaukti, kol šeimininkas ateis įsileisti. Taigi, keliaujame pamatyti įdomybėmis garsėjantį Kijevą.... o kam truks adrenalino, siūlome šios kelionės metu, vieną dieną praleisti, praeities dvasia alsuojančiame ir siaubingą katastrofą menančiame Černobylyje.
Černobylis – praeities miestas. Dabar pažvelgus į šio vaiduoklio miesto tuščias gatves, sunku patikėti, kad kažkada, daugiau nei prieš 30 metų, čia gyvenimas virte virė. Ir tiesiog, vieną tragišką dieną „Pripetės“ žmonių gyvenimas tapo suskirstytas į dvi istorijas:  prieš Černobylio katastrofą ir po jos. Ir tiesiog, ta viena tragiška diena, nutraukė tūkstančių žmonių gyvenimus...
 
Kelionės privalumai:
 • Kelionės metu dvi pažintinės ekskursijos su vietiniais gidais: susipažinsime su Minsko ir Kijevo miestais, pagrindiniais jų lankomais objektais ir istorija bei legendomis. (įskaičiuota į kelionės kainą).
 • Galimybė rinktis, kaip praleisti, vieną kelionės dieną (trečia kelionės diena), svečiuojantis Ukrainoje: vieni keliauja į Černobylį (už papildomą kainą), kiti keliauja aplankyti didingojo vienuolyno Kijevo Pečorų laurą (už papildomą kainą), treti turi laisvą laiką, kurį gali išnaudoti savarankiškai keliaujant po Kijevo miestą ar tiesiog ilsėtis viešbutyje.
 • Tranzitinė viza per Baltarusiją jau įskaičiuota į kainą. 
Kelionės programa:

1 diena. Kaunas – Minskas (300 km) – Gomelis (300 km)
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Atvykstame į pirmąją Lietuvos sostinę Krėvą. Pilis priklausiusi Algirdui, vėliau Jogailai, mena Vytauto ir Jogailos konfliktus. Čia, 1382 m., buvo įkalintas ir nužudytas LDK kunigaikštis Kęstutis. Iš šios pilies Jogaila pradėjo savo kelią į Lenkijos karaliaus sostą, čia 1385 m. pasirašyta Krėvos unija. Apžiūrėsime Pilies liekanas. Vykstame į Minską. Ekskursija po miestą didvyrį – Minską autobusu: Pergalės paminklas ir Ivano Kupalos parkas, Sporto kompleksas, Ašarų sala su paminklu kariams, verkiančio angelo skulptūra. Nepriklausomybės aikštė su architektūriniais paminklais: Centrinis paštas, Vyriausybės aikštė, Šv.Simono ir Jelenos bažnyčia, miesto pasididžiavimas požeminis miestas – „Sostinė“. Ekskursijos po miestą tęsinys pėsčiomis: Aukštutinis miestas su XVII – XVIIIa. gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo architektūros šedevrais: Šv.Dvasios barokinė katedra, Bernardinų bažnyčia ir vienuolynas, Šv.Mergelės Marijos bažnyčia, Jėzuitų vienuolyno kompleksas, miesto rotušė, Svečių dvaro rūmai, Laisvės aikštė. Laisvas laikas . Nakvynė viešbutyje.
 
2 diena. Gomelis-Kijevas (280 km)
Pusryšiai. Po pusryčių vykstame į Kijevą - Ukrainos sostinę. Čia mus pasitiks vietinis gidas ir keliausime į pažintinę ekskursiją. Aplankysime: Taraso Ševčenkos universitetą; Operos teatrą; vieną iš seniausių Kijevo statinių – Aukso vartus (XI a.). Lankysimės Kijevo Rusios lopšyje - dvasiniame centre, kur susipažinsime su Aukštutiniu miestu. Čia mūsų lauks Šv. Sofijos soboras (UNESCO pasaulio kultūros paveldas) – stačiatikių religijos lopšys ir vienas svarbiausių bei seniausių soborų pasaulyje; Šv. Mikalojaus soboras ir vienuolynas, kurio architektūroje dominuoja melsva spalva ir auksiniai kupolai; Mikalojaus aikštė ir paminklas kunigaikštienei Olgai; baroko stiliaus Šv. Andrėjaus cerkvė; Nepriklausomybės aikštė – Maidanas, čia 2004m. kilo Oranžinė revoliucija bei 2013m. Euromaidano judėjimas. Išskirtinis objektas aikštėje – Nepriklausomybės paminklas. Pasivaikščiosime seniausia ir viena iš labiausiai turistų lankomų Kijevo gatvių „Andrejevski Spusk“. Pasigrožėsime miesto panorama, įsigysime suvenyrų. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
 
3 diena. Kijevas arba vykstate į Černobylį (~135 km)
Pusryčiai. Jūsų pasirenkamos ekskursinės programos:
I variantas:
Ekskursijos po Kijevą tęsinys. Po pusryčių išvykstame į 5 val. ekskursiją su vietiniu gidu. Keliaujame lankyti seniausio Kijevo Rusios pravoslavų vienuolyno – Pečorų Lauros (UNESCO pasaulio kultūros paveldas) lankymo. Laura – aukščiausias vienuolyno statusas, kurį suteikdavo didžiausiems, turtingiausiems vienuolynams. Aplankysite Uspenjės soboro panteoną. Nusileisite į uolose iškirstus urvus; juose, iki šių dienų apšviečiamuose tik žvakelių šviesos, ilsisi daugybė stačiatikių bažnyčios šventųjų. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti po pagrindinę miesto gatvę – „Chreščatik“ ir šalia esančias gatveles, aplankyti restoranus, pasigardžiuoti tradicinės ukrainiečių virtuvės patiekalais. Vakare grįžtame į viešbutį. Laisvas laikas.
II variantas:
Praeities tyrinėjimas Černobylio teritorijoje. Visos dienos išvyka – ekskursija į Černobylio teritoriją. Po pusryčių jus paims autobusas su vietiniu gidu ir vyksite į Černobylį. Iki Černobylio ~ 135 km. Maršruto aprašymas:
 • Atvykimas į Černobylio rajoną;
 • Įvažiavimas į 30 km zoną: kontrolės postas „Ditatki“ (dokumentų patikra ir patekimas į zoną);
 • Išlikusių pastatų apžiūrėjimas gyvenvietėje  Zaliesia ir beveik visiškai palaidotas Kopači kaimas;
 • Įvažiavimas į 10 km zoną: kontrolės postas „Leliov“;
 • Rudasis miškas, kuriame po ketvirto reaktoriaus sprogimo nusėdo didžiausias kiekis radioaktyvių medžiagų;
 • Miestas vaiduoklis Pripetė, paliktas gyventojų daugiau nei prieš 30 metų. Pamatysime apžvalgos ratą, vaikų darželį ir mokyklą, miesto baseiną, prieplauką su užtvindytu molu, policijos nuovadą ir izoliatorius, miesto Vykdomąjį komitetą, kuriame buvo pirmoji avarijos padarinių likvidavimo būstinė, viešbutį „Poliesia“, kuriame buvo malūnsparnių stebėjimo punktas. Malūnsparniai atliko operacijas virš ketvirto reaktoriaus įvykus katastrofai.
 • Ligoninė, priėmusi pirmuosius avarijos nukentėjusius ir aukas;
 • Paminklas skirtas Černobylio Atominei elektrinei prie administracinio korpuso;
 • Sarkofago stebėjimas iš apžvalginės aikštelės esančios kelių šimtų metrų atstumu;
 • Šamų maitinimas;
 • Pietūs Černobylio Atominės elektrinės valgykloje (pagal pageidavimą)
 • Slaptasis objektas – radiolokacinė antena Duga – 2, maždaug 1 km ilgio ir 150 m aukščio šaltojo karo statinys;
 • Černobylio miestas, kuriame ekskursija vyks pėsčiomis ir apžiūrėsite miestą, techniką ir robotus dalyvavusius avarijos likvidavimo darbuose. 
4 diena. Kijevas – Kaunas (~ 900 km)
Pusryčiai. Po pusryčių keliaujame namo Lietuvos link. Grįžtame vėlai naktį.
 
Kelionės kaina asmeniui: nuo 340 Eur
 
Į kelionės kainą įskaičiuota:
 • Kelionė patogiu autobusu,
 • 3 nakvynės turistinės klasės viešbutyje, dviviečiuose kambariuose su pusryčiais,
 • 2 ekskursinės programos,
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos,
 • Vietinių gidų paslaugos (rusų kalba),
 • Viza į Baltarusiją,
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas;
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Visos dienos ekskursija į Černobylio teritoriją – 130 ΕUR
 • Ekskursija į Kijevo vienuolyno kompleksą – Kijevo Pečorų laura – apie 20 ΕUR (pasirinktinai).
 • Kelionės draudimas
 • Lankomiems objektams ekskursinių programų metu turėti apie 30 EUR
 • arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos
Svarbu:
 • Vykstant į šią kelionę reikalingas ne trumpiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas
 • Vykstantys į Černobylio teritorijos ekskursiją, privalo su savimi būtinai turėti galiojantį Lietuvos Respublikos pasą;
 • Asmenys iki 18 metų į Černobylio teritoriją yra neįleidžiami;
 • Vykstant į kelionę būtina turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę Europos sveikatos draudimo kortelė negalioja.
 • Išvykimas iš Kauno ir Vilniaus.
 • Išvykimas iš kitų Lietuvos miestų – už papildomą mokestį.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis,
 • Kelionės vadovas ekskursijų neveda
 • Kelionė nepritaikyta riboto judrumo asmenims.
 • prie kiekvienos kelionės dienos parašyti kilometrai tik apytiksliai nurodo tą dieną nuvažiuojamus atstumus, bet nenurodo tikslios nakvynės vietos.
 • Kelionių organizatorius neatsako už pasienio pareigūnų veiksmus.
 • Turėti valiutos tų šalių, per kurias vykstama.
 
Dėl kelionės teirautis tel.nr.: +370 6300 6007
 
Nesurinkus minimaliam 20 keliautojų skaičiui, organizatorius gali pasiūlyti grąžinti pinigus ir atšaukti kelionę. Apie kelionės atšaukimą ar pasikeitimą pranešime likus ne mažiau kaip 14 dienų iki kelionės pradžios.
 
Atgal
Mūsų partneriai