MALONUMŲ, NUOTYKIŲ IR ATRADIMŲ ŽEMĖ.

Eglės ir kėniai, įspūdingi kalnai ir nesibaigiantys paplūdimiai, žuvys ir žaidimai, "drakospita" (drakono namai) ir švyturiai, Edipso terminiai šaltiniai, seni vienuolynai, kriokliai, siauri tarpekliai, pramoniniai paminklai, iš 
akmenų pastatyti svečių namai, Cavo D‘oro Iškyšulys... ir salos sostinė, Chalkida, draugiška ir įperkama, ideali nesibaigiančiam pasivaikščiojimui prie jūros. Taip, Evia, viena iš įspūdingiausių Graikijos salų, unikali savo grožiu, žvelgia į Egėjo jūrą, savo krantų viduje laikydama visą Graikiją!

KĄ VEIKTI EVIOS SALOJE?

Aplink Evia


Į Šiaurę, Centrą ar į Pietūs? Kad ir kokį kursą jūs pasirinksite, keliauti aplink Evia bus vienas džiaugsmas. Šiaurėje jūs surasite be galo kvapnius pušynus, senus vienuolynus tokius kaip Galataki ir Osios David, tinkamas sprendimas būtų pamatyti Limni Evias žvejų kaimelį, Drimonas krioklius ir Edipsos karštuosius sieros šaltinius. Centrinėje Evios dalyje yra Dirfi kalnas ir jo alpiniai peizažai bei unikalūs paplūdimiai salos šiaurės rytų pusėje, o taip pat viduramžius menantys Messapia bokštai ir bizantinė Avlonas bažnyčia. Pietinėje salos dalyje atrasite vėjų žemę su mįslinguoju “drakospita” (drakono namai) ir Ohi kalnyną, žavųjį Dimosari tarpeklį, Eretrijos archeologinius lobius ir viduramžiškas Aliveri, Stira ir Karistos pilis.


Geriausi Evios paplūdymiai

Nuostabiausius ir žaviausius paplūdimius užklupsite pasislėpusius už beveik kiekvieno Evios kampo. Šiaurėje, atrasite paplūdimius Edipso, Politikon, Limnionas, Kavos, Gregolimanos ir, žinoma, visų numylėtinį, Agia Anna – Agkali. Centrinėje Evijoje jūs surasite garsų Hiliadou su jo sodria augmenija, smėliu bei žvirgždu esančiu įvairiausios formos ir dydžio ir Hiliadou jūros urvą, kuris taip ir maldauja būti ištyrinėtas. Paplūdimys savo vardą gavo dėka mažos bizantinės bažnyčios Panagia Hiliadou (hiliadou reiškia tūkstantį) - kai, pagal tradiciją, buvo pastatyta tūkstanta bažnyčia pagal Imperatorės Theodoros įsakymą. Evijoje jūs taip pat surasite Mourteri paplūdimį, mylimą banglendininkų ir kaituotojų (jėgos aitvarai), Eretrijos paplūdimį, Ag Merkourios, Kalamos ir Korasida paplūdimius. Pietuose, paplūdimiai Nea Stira, Limnionas Stiron, Xrysi Ammos ir populiarusis Figia pasveikins jus į savo žalsvai melsvus vandenis.


Garsūs terminiai šaltiniai

Garsūs nuo senovės savo unikaliu sudedamosiomis dalelėmis vandeniu, Edipso terminiai šaltiniai padeda gydyti kūną ir sielą. Į nesibaigiančią imperatorių ir Romos generolų eilę, kurie aplankė garsiąsias vonias, jūs galite taip pat pridėti 19-ojo ir 20-ojo šimtmečio ministrus pirmininkus, rašytojus ir laivų savininkus. Panardinkite save į gydančius vandenis ir žavėkitės Thermae Sylla. Šis neoklasikinis šedevras, pastatytas aplink juosiančiais įspūdingais bokštais, linksmins jus senosiomis voniomis. Suprojektuotas Ernst Ziller, jis kviečia jus kvėpuoti jūros brizu ir pasijausti vėl iš naujo gimusiu!


Chalkida – „beprotiškų vandenų“ miestas

Chalkida yra visiškai … protinga, net ir nepaisant to, kad vandenys po senu Chalkida Tiltu teka skirtingomis kryptimis kas šešias valandas. Kokia šio reiškinio priežastis? Mėnulio poveikis, o taip pat jūros lygio skirtumas tarp šiaurės ir pietų Evios Įlankų. Šviežia žuvis ir kitos jūros gėrybės, nesibaigiantis pasivaikščiojimas palei krantinę su joje įsikūrusiomis 

kavinėmis ir restoranais, svarbios įžymybės tokios kaip Kokkino Spiti (Raudonas Namas) 1884, Namas su Statulomis, Archeologinis muziejus ir Mero Salė, kurios architektūra rodo įmantrius baroko ir italų eklektizmo elementus... visa tai sudaro unikalų Evios salos saulėtąjį charakterį.


Tiltas – būti pastebėtam!

Šis Evios pasididžiavimas stipriai traukia lankytojų žvilgsnius. Naujas aukštas Chalkidos Tiltas, jungdamas Evios salą su žemynine Graikijos dalimi, nuo 1993 m yra salos šedevras – ypač naktį, kai įspūdingai apšviečiamas. Tai - kabantis tiltas, 694.5 m ilgio, iš kurių 215 m yra 35.5 m aukštyje. Jo atramos aukštis -  90 m, o jo kelias yra laikomas 144 laidinių virvių. Žavėkitės šiuo statiniu iš visų pusių, o ypač važiuodami juo į Evios salą!


Pasižvalgykime po Cavo D‘oro  

Αch! -  yra pirmas žodis, kuris ateina į galvą kai užtinkate savo kelyje vieną iš sudėtingiausių Graikijos jūrų pasažų. Ir nesvarbu, koks ramus oras būtų visur kitur, bet Kafireas iškyšulyje (Cavo D‘oro) visada sutiksite didelius vėjo gūsius ir nepaliaujamą pūtimą. Cavo D‘oro -  reiškia Aukso Iškyšulys. Gandai apie bizantiniais laikais sudužusius laivus prie šio iškyšulio, kurie dar ir šią dieną skirsto auksines “Konstantinata” monetas į kaimyninius krantus, pateisina šį Cavo D‘oro venecijiečių vardą. Jūs galite pasiekti šį iškyšulį važiuodami į pietryčių Evią. Grožis demonstruoja savo galias jau nuo pat Platestos kaimelio, privažiavus jo negrįstą keliuką arba išsinuomojus valtį/kateriuką Karistos miestelyje ir atplaukus iš jūros pusės.Sportas ir aktyvus laisvalaikio leidimas Evia saloje

Tiems, kas mėgsta nuotykius, Evia yra rojus žemėje: Chalkidoje jūs galite plaukioti baidarėmis audringuose Evripo kanalo vandenyse. Netoli Eretrijos esančiame Malakonta rajone  jūs galite mėgautis jodinėjimu - yra nuostabus žirgynas. O M. Nikolaos kalno namelyje jūs galite pailsėti po kalnų žygio pėsčiomis ir tuo pačiu pasigėrėti nuostabia gamta. Šiaurinėje Evios dalyje jums suteikiama galimybė keliauti įspūdingais kalnų takais tarp Drimonas krioklių ir Ksiros Kalno viršūnės. Pietų Evios dalyje pasigėrėkite Dimosari tarpekliu dalyvaudami keturių valandų išvykoje. Ar jūs užkopsite į Ohi kalno viršukalnę – „atvirą balkoną“ iš kurio atsiveria vaizdas į centrinę Egėjo jūros dalį, ar atrasite gerai žinomą „Drakospita“ esančią Stiros miestelyje, ar Palli Laka kaimelyje aplankysite kiklopų pastatytas konstrukcijas priskirtas priešistorinei Graikijai, taip vadinama Dryopes, kur manoma, kad ten gyvenusios gentys turėjo antgamtinių galių...visur jus žavės Evios salos turtai ir tikrai trauks sugrįžti vėl ir vėl..