KrisTravel

„Kai kuriems prireikia viso gyvenimo, kol pagaliau atranda Graikiją… Taigi rekomenduoju tai pradėti čia, dabar ir kartu su manimi!.” Kristina

Daugiau užfiksuotų nuotykių iš mūsų unikalių kelionių rasite čia:

Susisiekti su mumis!

Prašome palaukti...
Iškilus klausimams planuojant savo atostogas Graikijoje arba jau esant pačioje Graikijoje galite visada susisiekti su mumis! Greičiausiai mus rasite tel.: +370 6300 6007 Kristina +30690 8444460 Kristina +30693 2663818 Vaida +370 6846 3104 Vaida Arba rašykite el.paštu, arba į facebook!
Image Alt

ANTIKINĖ NEMĖJA. PELOPONESAS

ANTIKINĖ NEMĖJA. PELOPONESAS

€40 žmogui

Nemėja yra viena iš populiariausių vietų Peloponeso pusiasalyje. Tai reikšmingas vyndarystės regionas, kuris taip pat kelia ir didelį archeologinį susidomėjimą. Nemėja įsikūrusi vos 41 km į šiaurę nuo Korinto ir yra apsupta derlingų lygumų, kurios daugelį šimtmečių prisidėjo prie vietovės gerovės. Čia rasite didžiausią Graikijos vynuogyną, gaminantį visame pasaulyje garsius vynus. Ir kaip gi nesudalyvavus vyno degustacijoje…tiesiog būtina! Vyno degustacijai ir apsipirkimui skirsime apie  valandą laiko.

Nemėja – giliai įsišaknijusi legenda ir istorija.
Remiantis graikų mitologija, būtent čia Heraklis, stipriausias Antikinės Graikijos didvyrių, atliko savo pirmąją užduotį: nužudė Nemėjos liūtą, kuris tuo metu stipriai niokojo šį regioną.
Archeologinė Nemėjos vieta yra svarbi ne vien savo archeologija, bet ir svarbi tuom, kad per pastaruosius dvidešimt kelerius metus joje vyksta svarbiausias Nemėjos įvykis: tai „Nemėja“ atgimimas – sportinės žaidynės, kurios senovės Nemėjos mieste vyko nuo 573 m. Pr. Kr.,kas dveji metai, paeiliui kartu su Olimpinėmis žaidynėmis ir žaidynėmis Delfuose ir Istmijoje. Šiuolaikinės Nemėja žaidynės buvo atgaivintos 1996 m., praėjus 2300 metų, ir dabar vyksta kas ketverius metus. Jose dalyvauja sportininkai ir žiūrovai iš viso pasaulio.

Pagrindiniai apylinkės archeologiniai paminklai kuriuos pamatysite ekskursijos metu:
– Nemėjos Dzeuso šventykla (330 m. Pr. Kr.), Kuri buvo pastatyta ant senesnės archajiškos šventyklos griuvėsių. Buvo pritaikytas trijų senovės graikų architektūrinis stilių derinys (jonėninis, dorėninis ir korintinis). Pamatai yra 44,5m. ilgio ir 22m pločio. Šventykla yra šventosios žemės, skirtos Dzeusui, centre, kurioje buvo nemažai pastatų ir paminklų. Kasinėjimų metu (1973 – 2004 m.) buvo atkasta Dzeuso šventovė (į rytus nuo šventyklos įėjimo), Ophelto šventovė ir kt pastatai.
– Stadionas (320 m. Pr. Kr.),kuriame telpa 40 000 vietų ir yra įspūdingas tiek dėl savo vietos, tiek dėl savo dydžio. Stovinti kupolinė su užrašais – tai atletų įėjimo taškas ir žaidimų pradžios taškas.
– Archeologijos muziejus. Čia eksponuojama daugybė reikšmingų eksponatų, iš kurių svarbiausias yra „Aidonijos lobis“, nuostabi 312 antspaudų ir juvelyrinių dirbinių kolekcija, iškalta iš Aidonijos Mikėnų nekropolio (XVI – XV a. Pr.).

Nemėja – Agiorgitiko vynuogių veislės žemė
Didžiulė vynuogininkystės zona užima 26 000 ha plotą. Vynuogių veislė, kuri šioje srityje buvo auginama daugiau nei 3000 metų, yra raudonoji Agiorgitiko veislė, kuri Nemėją pavertė žavia vyno turizmo vietove.
Šie seni vynuogynai žmonijai dovanoja aukščiausios kokybės raudonuosius ir rožinius vynus, garsėjančius visame pasaulyje. Baltojo molio dirvožemis, ypatingas vietovės mikroklimatas ir skirtingi grunto aukščiai suteikia vyndariams galimybes gaminti aukštos klasės vynus.
Nemėjos vynuogynų teritorijos garsėja dešimtimis vyninių, kurios yra atviros lankytojams ir siūlo įvairias ekskursijas, vyno degustavimus ir seminarus vyno gaminimo ciklo tema.
Kasmetinis renginys pavadinimu „Megales Meres tis Nemeas“ (reiškiantis Didžiosios Nemėjos Dienos) vyksta kiekvieną rugsėjį ir yra skirtos skatinti ir auginti vietinius vynus ir vyndarius.
Nemėja ir jos įspūdingi turtai – tai puiki galimybė pasinerti į svaiginančią ir kvapnią kelionę – gamtos palaimintą ir vietinių žmonių pamėgtą vietą!

Ekskursija vyksta visą dieną, daug vaikščiosime. Pasirūpinkite patogia, lengva avalyne bei apranga.

Su savimi turėti eurų smulkioms išlaidoms, suvenyrams ir maitinimuisi.
Į ekskursiją vykstama nuo 8 asmenų.

 

EKSKURSIJOS KAINA – skaičiuojama individualiai

Į kainą įskaičiuota:
kelionių vadovas – gidas (kalbantis lietuviškai),
ekskursinė programa ir vyno degustacija
vežėjai.

Į kainą neįskaičiuota:
bilietai į mokamus objektus ~ 20 eur

maitinimas ir gėrimai ekskursijos metu,
suvenyrai ir kiti pirkiniai

Saugumo taisyklės ekskursijų metu

Įvedant savo elektroninį paštą, jūs patvirtinate, kad susipažinote su saugos taisyklėmis.
Atsisiųsti taisykles

Įveskite el.paštą, kad gautumėte taisykles:

s
You don't have permission to register